LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

 

Folk Dance Group "Srem" została założona w 1948 roku. Początkowo Zespół funkcjonował pod nazwą CRC "Red Star", a w latach sześćdziesiątych zmienił się na obecną nazwę. Oprócz folkloru, funkcjonuje teatr amatorski, chór, grupy śpiewu, dział sztuki i literatury.
Jednak zdecydowanie najwięcej miejsca zajmuje działalność zespołu, ludowej pieśni i tańca ludowego, który pielęgnuje autentyczne i stylizowane tańce ludowe, pieśni i zwyczaje ze wszystkich części Serbii i byłej Jugosławii. Zespół miał ponad 10 000 członków. Przeprowadzono ponad 2000 koncertów i występów w całej Serbii, byłej Jugosławii i Europie.  Zespół był uczestnikiem międzynarodowych festiwali organizowanych przez CIOFF i inne
międzynarodowe stowarzyszenia.

Zespół tańca ludowego "SREM" JAKOVO pochodzi z Belgradu i jest jednym z najbardziej utytułowanych zespołów w Serbii. "Srem" wykonywał oryginalne i stylizowane tańce narodowe wszystkich narodów Bałkanów. Autorzy choreografii to najbardziej znani choreografowie z Serbii i innych krajów. W programie jest 26 różnych tańców i dla wszystkich używa się oryginalnych strojów ludowych.

KUD "Srem" jest zwycięzcą i uznaniem społecznym, z których część to Złote Stowarzyszenie Amatorskie SERBIAN.

Obecnie ma około 300 członków w 5 sekcjach. W ciągu roku pokazuje średnio 50 koncertów i 3-4 zagranicznych koncertów. Wszystkie programy są na wysokim poziomie artystycznym.

Zespół odbył 72 podróże zagraniczne po całym świecie. Był m. in. w: Francji, Grecji, Holandii, Portugalii, na Węgrzech, Ukrainie, Polsce, Niemczech, Turcji, Hiszpanii, Włoszech, Bułgarii, Cyprze, Libii, Czechach, Macedonii, Czarnogórze, Słowacji, Chorwacji, Rosji, Łotwie.


 

 

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011