LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

10 czerwca młodzież z grupy Młodzi Krëbane wystąpiła na Jarmarku Świętojańskim w Bydgoszczy.  Na występ grupa została zaproszona przez Kujawsko – Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Młodzi Krëbane zaprezentowali się w suicie kaszubskiej. Na scenie oprócz grupy z Brus zaprezentowały się również inne zespoły, m.in.: Ziemia Bydgoska, Pomorze, Chabry, Łobżoneczka, Łączka, Pałuczaki.

W niedzielę pogoda dopisała, tak samo jak dopisał odpowiedni artystyczny poziom zespołów występujących na Jarmarku Świętojańskim. Młodzież z Brus wypadła fantastycznie i bardzo miło została zaakceptowana przez publiczność, a wynikiem tego były wspólne sesje zdjęciowe. Widzowie podchodzili do członków zespołu Młodzi Krëbane i robili sobie z nimi zdjęcia. Miłą niespodzianką było to, iż właśnie młodzież z Brus została wybrana do zaśpiewania „Sto lat” panu Norbertowi (jeden z uczestników Jarmarku).

Niedzielny dzień upłynął w miłej atmosferze. Dziękujemy Kapeli Kaszuby z Wiela i Karsina za wspólny wyjazd i grę podczas występów. W ten dzień odbył się jeszcze wyjazd dwóch grup z zespołu Krëbane do Wierzchucina nad morzem, które wystąpiły z kapelą na XVI Dziecięcym Przeglądzie Kaszubskich Zespołów Regionalnych „Burczybas 2018”.


Więcej zdjęć na Facebooku, zobacz...

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011