LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ LINKI ARCHIWUM CKiB


W sobotni wieczór, 23.czerwca 2018 w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach odbyło się spotkanie z Danielem Kasprowiczem, misjonarzem świeckim, który opowiadał o marzeniach dzieci i młodzieży z Czerwonej Wyspy.
Spotkaniu towarzyszyła niezwykła atmosfera, a opowieści Daniela zapadły wszystkim głęboko w pamięć. Młody, bo 28 letni mężczyzna z wykształcenia dietetyk, jest zafascynowany pomocą mieszkańcom Czerwonej Wyspy. Opowiadał o życiu w malgarskim Mampikony, o marzeniach dzieci, które znacznie różnią się od marzeń dzieci na naszym kontynencie. Opowiadał o tym jak jeden z jego podopiecznych marzy o kostce pachnącego mydła, jak babcia, która zajmuje się wychowaniem wnuków, marzy o tym, aby jej wychowankowie mogli się uczyć, o marzeniach kobiety trędowatej, która nie posiada palców u rąk, ale posiada niebywałe pokłady szczęścia, którym dzieli wszystkich dookoła, o chorobach Czarnego Lądu: tyfusie, malarii i trądzie i o bandach napadających i mordujących bezbronną ludność …. Daniel opowiadał również o niedożywieniu dzieci, o możliwościach pomocy i o adopcji na odległość. W spotkaniu uczestniczył również Ojciec Dariusz Marut – misjonarz w Mampikony i matka Ojca Dariusza, Róża Marut.
Zapytany o swoje marzenia opowiadał jak zmieniło się jego patrzenie na świat, jak przewartościował swoje życie, które znacznie się różniło przed wyjazdem na Madagaskar. Mówił jakie są teraz jego marzenia, o polepszeniu warunków w klinice, o karetce i o wielu sprawach związanych z poprawą warunków bytowych mieszkańców, przede wszystkim tych najmniejszych i bezbronnych. Mówił o szczęśliwych i radosnych chwilach przelatanych smutkiem, zwątpieniem, cierpieniem i stratą. Daniel przepełniony jest wiarą w drugiego człowieka:
„(…) czerp z życia garściami i pamiętaj, by dzielić się tym, co otrzymujesz. Kolekcjonuj wspomnienia, nie rzeczy. Zawieraj przyjaźnie, nie umowy. Nie bój się pomagać, bo dobro zawsze powraca”.
Podczas spotkania była możliwość zakupienia egzemplarza książki "Hazo Mena. Marzenia z Czerwonej Wyspy" oraz "Kilasymandry. Jak Madagaskar nauczył mnie kochać" z autorskim autografem i dedykacją, jak również uczestnicy spotkania mogli wziąć udział w losowaniu jednej z książek młodego autora. Była także możliwość zakupu zabawek pamiątkowych wykonanych ręcznie prze mieszkanki Mampikony. Zysk ze sprzedaży książek i pamiątek zostanie przekazany na cele misyjne i potrzeby młodych wychowanków w Mampikony.

Czy było warto uczestniczyć w spotkaniu? Czy młody mężczyzna może zmienić choć w niewielkim stopniu twoje postrzeganie świata? Na te i inne pytania już znają odpowiedzi uczestnicy sobotniego spotkania z Danielem Kasprowiczem, który jest wspaniałym człowiekiem z pasją do pomagania innym. Zachęcamy wszystkich do przeczytania książek młodego autora, bo naprawdę warto!

Więcej zdjęć na Facebooku, zobacz...

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011