LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ LINKI ARCHIWUM CKiB

Już niebawem spotkanie Kaszubów z całego świata. Tym razem w Luzinie spotkają się pasjonaci kultury kaszubskiej. Głównym miejscem wydarzeń będzie boisko GOSRiT. Każdy, kto zjawi się 7 lipca w Luzinie, będzie mógł liczyć na sporą dawkę dobrej muzyki. Na scenie wystąpią: Weronika Korthals, Ewelina Pobłocka, Kapela Ciupaga, Zespół Zgrywańce, Zespół Fucus, Black Bigeps, Kaszubski Zespół Pieśni i tańca "Sierakowice" i wiele innych!
Nie zabraknie też kaszubskich rękodzielników z najdalszych zakątków regionu i oczywiście przysmaków kaszubskiej kuchni. Jak co roku najlepsi kaszubscy karciarze rozegrają turniej baśki.
Podczas tegorocznego Zjazdu Kaszubów odbędą się bezpłatne konsultacje specjalistów. Badania lekarskie przeprowadzą specjaliści ze Szpitali Pomorskich. Serdecznie zapraszamy.
Na Zjazd Kaszubów będzie można jak co roku dotrzeć Transcassubią, pociągiem, który jest symbolem zjazdu. Przywozi on uczestników na zjazd pokonując po drodze spory fragment Kaszub.
Przejazd Transcassubią jest odpłatny i wynosi 10 zł od osoby dorosłej. Dzieci i młodzież do lat 15 podróżują bezpłatnie.

Bilety będzie można zakupić w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach już od czwartku 28 lipca br., codziennie w godzinach od 8.00 do 15.00.
UWAGA! w DZIEŃ WYJAZDU PROSIMY O ZABRANIE ZE SOBĄ ŻÓŁTYCH CHUST Z NAPISEM BRUSE!
Szczegółowych na temat wyjazdu z Brus udziela prezes bruskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego p. Stanisław Kobus tel. 602 756 468

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rozkład jazdy pociągu TRANSCASSUBIA

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011