LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ LINKI ARCHIWUM CKiB

W sobotę 9 czerwca 2018 r. odbył się integracyjny rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz” w ramach ogólnopolskiej akcji. Organizatorem rajdu były trzy instytucje kultury z Rytla, Czerska i Brus. Współorganizatorem sobotniej imprezy było Nadleśnictwo Czersk. Metą tegorocznego rajdu rowerowego był plac przy jeziorze w leśnictwie Giełdon.

Czytelnicy i przyjaciele bibliotek, aż z trzech miejscowości powiatu chojnickiego uczestniczyli w rajdzie rowerowym, którego celem była popularyzacja czytelnictwa przy aktywnym spędzaniu wolnego czasu. Spotkanie rozpoczęto od przywitania uczestników, następnie słowo wstępne w imieniu nadleśniczego Nadleśnictwa Czersk wygłosił Leszek Pultyn, który wspomniał o nawałnicy i o tym jakie zniszczenia przyniosła na naszych terenach.


Uczestnicy rajdu nie mieli dużo czasu na odpoczynek, ponieważ czekały na nich konkurencje sprawnościowe i różne zadania. Pierwsze zadanie pn. W POSZUKIWANIU KSIĄŻKI polegało na znalezieniu książki ukrytej w lesie. Każdy zainteresowany udziałem w konkursie otrzymał mapkę z zaznaczeniem, gdzie książka się znajduje. Zarówno dorośli jak i dzieci wyruszyli na poszukiwanie zguby. Po niedługim czasie książkę znalazła mieszkanka Czerska Marta Cisewska, za co otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrodę w postaci książki.Zaraz po tym konkursie wybrano najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu. Najmłodszą okazała się Basia Kroplewska z Rytla, a najstarszym Edmund Krzoska z Brus. Nagrody w tym konkursie ufundowało Nadleśnictwo Czersk.


Kolejnymi konkursami mającymi na celu integrację i zapoznanie się uczestników z Brus, Czerska i Rytla było PRZECIĄGANIE LINY. Ten konkurs wszystkim uczestnikom przysporzył mnóstwo uśmiechu. Najpierw rywalizowały między sobą dzieci, a następnie dzieci i dorośli. Szala zwycięstwa przeciągała się raz na jedną, raz na drugą drużynę. Nie mniej radości przyniósł kolejny konkurs SKOKI W WORKACH. Dziewięcioosobowe drużyny zaciekle rywalizowały ze sobą. W kategorii dzieci-dzieci oraz dzieci-dorośli. Podobnie było z kolejnym konkursem CHODZENIE NA SZUDŁACH. Za udział w każdym konkursie zarówno dzieci, jak i dorośli otrzymywali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, aby miło wspominać spotkanie.


Pomiędzy konkursami, Pan Karol, pracownik Ośrodka Kultury w Rytlu zabawiał dzieci różnymi zabawami animacyjnymi. Uśmiech i zadowolenie najmłodszych uczestników świadczyło o dobrej zabawie. Jedną z atrakcji na spotkaniu był pokaz udzielania pierwszej pomocy przez ratowników z Ochotniczej Straży Pożarnej z Rytla Panów Sławomira Wozińskiego i Mariusza Sledz. Nie mniejszą atrakcją była kąpiel w Jeziorze Trzemeszno.

Spotkanie było również doskonałą okazją do opowiedzenia o ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo Bookcrossing, której koordynatorką jest Pani Jolanta Niwińska. Pani Jolanta przekazała książkę swojego autorstwa „Z książką na końcu świata”, która została uwolniona na integracyjnym spotkaniau.

                                            

Konkurs na najbardziej pomarańczowego uczestnika zakończył się ogromnym sukcesem, ponieważ wybrano aż czworo dzieci ubranych najbardziej na pomarańczowo, a byli nimi: Machajewski Michał, Czapiewski Antoni, Knopik Martyna oraz Majer Paweł, natomiast wśród dorosłych wybrano osoby: Barbara Pasieka z Rytla oraz Natalia Landowska z Brus.


Po wielu konkursach, udanej integracyjnej zabawie, wspólnym posiłku, ufundowanym przez Nadleśnictwo Czersk, smakowitych drożdżówkach oraz słodyczach uczestnicy ODJAZDOWEGO BIBLIOTEKARZA z Rytla, Czerska i Brus wrócili do swoich miejscowości.

Organizatorzy

z Rytla: Małgosia, Kasia, Karol, Hania, Jacek, Wiesiu,

z Czerska: Emilia, Ania, Beata i Celestyna

oraz z Brus: Ania, Beata, Renata i Ola


dziękują wszystkim czytelnikom i przyjaciołom za udział w spotkaniu, a kierownictwu Nadleśnictwa Czersk, leśniczemu w Giełdonie Panu Wojciechowi Nielek, Pani Alicji Sabiniarz oraz  Ratownikom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Rytla, Ochotniczej Straży Pożarnej i Policji w Brusach za pomoc przy organizacji ODJAZDOWEGO BIBLIOTEKARZA W GIEŁDONIE.  

Więcej zdjęć na Facebooku, zobacz...

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011