LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

W słoneczny dzień, 8 czerwca 2018 r. do naszej miejscowości zawitała Jolanta Niwińska - podróżniczka, koordynatorka Bookcrossingu, ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo.
Pani Jolanta odpowiedziała na zaproszenie Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach. W spotkaniu, które odbyło się w Szkole Podstawowej Nr 2 w Brusach, uczestniczyła młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 2, Kaszubskiego Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brusach.
Autorka rozpoczęła spotkanie od omówienia inicjatywy Bookcrossingu, następnie opowiedziała uczestnikom o swoich zamiłowaniach i podróżach. W ciekawy sposób zaczęła magiczną opowieść o swoich podróżach do Papui Nowej Gwinei i odbytej w zeszłym roku podróży na Antarktydę. Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli relacje z podróży do tych części świata, jakże odmiennych klimatycznie.
Podróżniczka opowiedziała o tym, że w podróż do Papui Nowej Gwinei zabrała ze sobą „dziwny” bagaż, który za każdym razem zadziwiał celników. Bagażem były książki polskich autorów w wersji anglojęzycznej, kolorowanki, kredki oraz słodycze, głównie krówki. W ten sposób próbuje popularyzować ideę czytelnictwa i bookcrossingu w świecie. Uczestnicy mogli dowiedzieć się dużo ciekawostek o panującej kulturze, zwyczajach i stylu życia mieszkańców, na drugiej pod względem wielkości wyspy na świecie. Mówiła o życiu bez telefonów komórkowych i internetu, o spokoju i czerwonych zębach, o przemianach i inicjacji oraz o tym jakim cudownym skarbem jest książka.
Jolanta Niwińska – radomianka, z Bydgoszczą związana od 1977 roku. Nauczyciel bibliotekarz, koordynatorka ruchu boocrossingowego w Polsce, inicjatorka i współorganizatorka corocznego Święta Uwalnianych Książek. Autorka miejskich projektów popularyzujących czytelnictwo, takich jak: Bydgoskie Biesiady Czytelnicze, Ferienada – ferie z książką, festiwal pięknego czytania im. Kazimierza Hoffmana. Za swoją pracę społeczną otrzymała odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej, laureatka plebiscytu KOBIETA ROKU 2010 organizowanego przez Radio Gra i portal GRA.FM.

Więcej zdjęć na Facebooku, zobacz...

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011