LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

W tym roku podczas wernisażu XVIII Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta” rozstrzygnięto również konkurs plastyczny o zasięgu gminnym  „Zagrożenia wypadkowe w indywidualnych gospodarstwach rolnych”. Uroczystość odbyła się 25 maja 2018 roku w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach.

Na konkurs „Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta” napłynęło 327 prac plastycznych z 39 placówek szkolnych i pozaszkolnych z całego województwa pomorskiego. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wykonawczych: rysunek i malarstwo oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych: do 6 lat, 7 - 9 lat, 10 – 12 lat, 13 – 15 lat oraz 16 – 20 lat. Jury w składzie: Natalia Landowska, Marek Blech i Marcin Piekarski wybrało 46 najpiękniejszych prac plastycznych. Wśród laureatów znaleźli się wychowankowie przedszkoli oraz szkół z Kościerzyny, Słupska, Miechucina, Starej Kiszewy, Czerska, Lubni, Kosobud, Lichnowy, Szczypkowic oraz Brus.


Najmłodszi laureaci z Przedszkola Zagromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. św. Józefa w Brusach

Zwycięscy w kategorii malarstwo 10 - 12 lat

Laureaci z Zespołu Szkół Specjalnych w Czersku

Natomiast na konkurs gminny „Zagrożenia wypadkowe w indywidualnych gospodarstwach rolnych” zgłoszono 14 prac plastycznych, z pośród których komisja w składzie: Renata Goebel, Iwona Wałdoch i Piotr Stoltmann wyłoniła laureatów do etapu wojewódzkiego, który odbywał się w Państwowej Inspekcji Pracy w Gdańsku.

Uczniowie klas I - III nagrodzeni w I kategorii: Adrian Duraj (I miejsce), Sandra Meller (II miejsce), Alan Pestka (III miejsce), Amelia Cysewska (III miejsce), Wiktoria Łangowska (wyróżnienie) i Gracjan Czarnowski (wyróżnienie). W kategorii II (IV - VI SP ) Patryk Lendowski - I miejsce.

Laureaci konkurów oraz goście podczas uroczystości mieli również okazję wysłuchać pięknego koncertu przygotowanego przez pana Mirosława Stoltmanna w wykonaniu instrumentalnego zespołu „Akord”.  
Więcej zdjęć na Facebooku, zobacz...

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011