LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ LINKI ARCHIWUM CKiB

Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach,

Ośrodek Kultury w Czersku

Ośrodek Kultury w Rytlu

oraz Nadleśnictwo Czersk

 

zapraszają na rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz, organizowany w ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem

Zamiast marnować czas –

zrób coś dla ziemi i zasadź las!

W tym roku bibliotekarze z Brus jadą do Giełdonu. Wraz z nimi czytelnicy i miłośnicy bibliotek będą promować nie tylko czytelnictwo i jazdę na rowerze, ale także wspólną integrację między trzema placówkami bibliotecznymi, w Brusach, Czesku i Rytlu. Hasło tegorocznego rajdu związane jest z ubiegłoroczną nawałnicą jaka nawiedziła tereny, na których mieszkamy. 

Rajd Odjazdowy Bibliotekarz odbędzie się w sobotę 9 czerwca 2018 roku. Zbiórka dla rowerzystów z Brus przed siedzibą Centrum Kultury i Biblioteki przy ul. Dworcowej 18. Start o godz. 11.00. Do pokonania będzie trasa ok. 10 km. W Giełdonie na terenie przy jeziorze, udostępnionym przez nadleśnictwo Czersk, spotkamy się z uczestnikami Odjazdowego Bibliotekarza, którzy przyjadą z Rytla i Czerska.

Tam dla uczestników przygotowaliśmy liczne atrakcje, m.in. konkursy i ciepły posiłek. Po odpoczynku około godz. 15.00 nastąpi wspólny powrót do Brus ścieżką rowerową Kaszubską Marszrutą. 

Chętni mogą się już zgłaszać, dołączając do wydarzenia poprzez zgłoszenie w bibliotece w Brusach oraz w filiach bibliotecznych w Męcikale, Leśnie i Małych Chełmach.

Regulamin rajdu i karta zgłoszenia dostępne są na stronie www.ckibbrusy.pl lub w bibliotece CKiB.

Odjazdowy Bibliotekarz to rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników, pasjonatów książek i rowerów. Celem akcji jest przyjemne i aktywne spędzenie wiosennego dnia w gronie osób o podobnych pasjach. W całej Polsce takie rajdy organizowane są w maju i czerwcu. Kolorem akcji niezmiennie jest pomarańczowy, dlatego zachęcamy do założenia czegoś pomarańczowego. W tym roku jednym z konkursów będzie wybór najbardziej pomarańczowego uczestnika brusko-czersko-rytelskiego rajdu.

Bibliotekarki w gminie Brusy liczą na dużą liczbę uczestników i odjazdowy przejazd!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Do pobrania:

Regulamin

Oświadczenie


 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011