LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ LINKI ARCHIWUM CKiB

We wtorek, 8 maja członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki w Brusach uczestniczyli w wyjeździe na spotkanie w Czersku. Po raz pierwszy członkowie trzech Dyskusyjnych Klubów Książki z Brus, Czerska i Rytla, postanowili spotkać się razem aby porozmawiać o nowościach książkowych.
Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem gości i poinformowaniem wszystkich uczestników o inicjatywie. Następnie członkowie DKK z Brus z okazji Dnia Bibliotekarza, na ręce trzech dyrektorek Ośrodków Kultury i Centrum Kultury złożyli kwiaty, dziękując wszystkim bibliotekarzom za ich pracę i działalność na rzecz popularyzacji czytelnictwa.
Spotkanie rozpoczęło się od omówienia książki Zakonnice odchodzą po cichu Marty Abramowicz, którą przygotował Klub w Brusach. W trakcie omawiania zadawano pytania i dyskutowano na temat zakonów w Polsce i ich roli w społeczeństwie.
Następnie członkowie Klubu w Czersku omówili zaproponowaną przez siebie książkę pt. Shantaram Gregory Davida Robertsa. Przybliżyli sylwetkę głównego bohatera, który po licznych przygodach życiowych ucieka z Europy i osiada w Indiach, przyjmując imię Shantaran – czyli „boży pokój”, które nadali mu jego hinduscy przyjaciele. Książkę, która napisana jest w formie pamiętnika, bardzo polecano do przeczytania, ponieważ zawiera liczne przygody i od samego początku hipnotyzuje czytelnika swoją treścią.
Z kolei członkowie Klubu z Rytla zaproponowali Good Night, Dżerzi Janusza Głowackiego. Ta książka zafascynowała czytelników z Rytla osobowością Jerzego Kosińskiego, pisarza, polskiego Żyda, który zrobił w USA karierę. Opowiadali o tym jak autor próbuje stworzyć scenariusz do filmu o Kosińskim namawiając wszystkich aby przeczytali książkę.

Każda z książek obrazowała inną tematykę i akcja dzieje się na trzech różnych kontynentach, każda godna przeczytania i poświęcenia jej kilka chwil. O tym zapewniali i do tego przekonywali, podczas dwu godzinnego spotkania, czytelnicy z Brus, Czerska i Rytla.


 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011