LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Zespół Folklorystyczny Compañía Titular de Danza Folklórica z Universidad Autónoma de Nuevo León z Meksyku założony został przez studentów uczelni wyższych, którzy z wielkim zaangażowaniem pokazują i upowszechniają meksykańskie bogactwo folkloru w kraju i poza nim. Założony przez uczniów szkół technicznych i studentów z Universidad Autónoma de Nuevo León rozpoczął pracę od 6 listopada 2010 roku. Od tego roku zespół jest członkiem Międzynarodowej Rady Organizacji Festiwali Folklorystycznych i Sztuki Ludowej (CIOFF). W głównej siedzibie Teatro Universitario Unidad Mederos w Universidad Autónoma de Nuevo León, gdzie członkowie przygotowują się i gdzie organizują koncerty, w których starają się zachować meksykańskie tradycje i wyrazić je poprzez taniec i pokazanie różnego rodzaju muzyki z każdego meksykańskiego regionu, które sprawiają, że publiczność kocha Meksyk, a także ich tradycje, tańce i muzykę.

Gazeta El Norte tak pisała o koncertach zespołu:

"Spacer po historii, odkąd pierwsi osadnicy i ich tańce, podbili Amerykę łacińską aż do akordeonu i słynnego Tańca Meksykańskich Kapeluszy, sprawiły, że ponad 3 tysiące tancerzy, asystentów, muzyków, sympatyków zespołu tworzą wspaniały pomnik historyczny i oklaskuje zespół podczas ich licznych występów. Pod artystycznym kierownictwem Alejandro Gonzáleza Herrery tancerze pokazali powód, dla którego odnieśli sukces w Korei Południowej, gdzie otrzymali nagrodę Great World Price od Worldwide Dance Festival 2013."

TV Guanajuato o żywiołowych występach zespołu:
„Doskonałość i innowacyjność interpretacyjna, taka jak głębokie poznanie tradycji, czynią z Compañía Titular de Danza Folklórica de la Universidad Autónoma de Nuevo León, jedną z najwybitniejszych grup tanecznych Meksyku. Celem tej społeczności uniwersyteckiej, pod kierownictwem Alejandro Gonzáleza Herrery, jest promowanie i szerzenie zainteresowania, dociekania i ratowania narodowych tradycji. Po niezapomnianym triumfie w Cheonan, w Korei Południowej, gdzie grupa otrzymała nagrodę Great World Price od Worldwide Dance Festival 2013, ze względu na ich potężny program Polcas i huapangos norteños, grupa przygotowała choreograficzny pokaz  inspirowany historycznymi korzeniami z regionu który reprezentują.”


 


 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011