LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Dnia 26 marca w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem omawiano powieść Tworki autorstwa Marka Bieńczyka.

 

Akcja powieści rozgrywa się w tytułowych Tworkach. Jest rok 1943 a więc Polska znajduje się pod okupacją niemiecką. Bohaterowie księżyki to pracownicy szpitala psychiatrycznego.

Członkowie naszego Klubu rozmawiali o tym, że w czasach wojny szpital psychiatryczny był miejscem schronienia od okrucieństw wojny. Jednak nie do końca tak było.

Zastanawiano się wspólnie jak radzono sobie z wojną, łapankami, biedą, śmiercią. Jakie ludzie wówczas przeżywali czasy. Porównywano niezadowolenie wielu ludzi żyjących w obecnym czasie, czego nie można porównać do okresu, w którym nie wiadomo czy jutro będziemy żyli.

Dlatego członkowie rozmawiali wspólnie o czasach obecnych. Nasza rzeczywistość jest niekiedy trudna, brak pracy, choroby, czy inne problemy świata współczesnego. Dlaczego coraz częściej, a szczególnie młodzi ludzie, uciekają do świata wirtualnego, bo tam można znaleźć tzw. „przyjaciół”. Z pewnością lekiem na to w opinii klubowiczów są wspólne spotkania, takie jak w naszym Klubie.

Książka, która zmusza do takich przemyśleń jest z pewnością warta przeczytania, tym bardziej autor jest laureatem Literackiej Nagrody Nike. Zachęcamy do przeczytania i sięgnięcia po Tworki Marka Bieńczyka.

 

Następne spotkanie już w kwietniu. Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych spotkań i uczestnictwa w nich, ale najbardziej zachęcamy do sięgania po książki i do czytania. Warto!


 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011