LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ LINKI ARCHIWUM CKiB

Od 6 do 8 lutego br., aż trzy grupy folklorystyczne z Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego: Młodzi Krëbane, Gwiżdże i Purtki były na obozie tanecznym w Swornegaciach.

Od samego rana zaczynały się zajęcia. W czasie, gdy jedna grupa uczyła się śpiewu, druga uczyła się tańca. Zajęcia wokalne prowadził Marian Wiśniewski, a tańcem zajęła się Katarzyna Kamrowska. Do pomocy przy tańcu z młodszymi grupami pomagali instruktorce Marta Stoltmann i Dawid Kiedrowicz, tancerze z najstarszej grupy Krëbane. Oboje byli bardzo zaangażowani, uczyli młodzież z grupy Młodzi Krëbane tańców rzeszowskich. Ponadto organizowali czas wolny wszystkim uczestnikom obozu. Dzieci grały w różne gry ruchowe, dodatkowo chłopcy w piłkę nożną i siatkową. Wieczorem, dzięki uprzejmości państwa Warsińskich wszyscy oglądali bajki. Podczas obozu odbyły się też miała rozgrywki piłkarskie w siatkówkę. Czas zapełniony był codziennie do 22.00.

W ostatnim dniu obozu już wszystkie grupy tańczyły razem. Młodsi uczyli się od starszych jaką postawę należy zachować podczas tańca. Wyjazd na obóz taneczny ma na celu nie tylko naukę tańca ale świetnie się ze sobą integrują, uczą się wspólnego bycia ze sobą w grupie, a dzięki temu nawiązują się przyjaźnie, nieraz na całe życie.

Bardzo dziękujemy za pomoc Marcie i Dawidowi, z których szczególnie dumna jest instruktorka, Pani Katarzyna Kamrowska. Dziękujemy również Pani Annie Klonowskiej Dorszyńskiej, która pełniła funkcję opiekunki, Państwu Beacie i Jarkowi Warsińskim za wieczorne zagospodarowanie czasu dzieciom i młodzieży. Przy podziękowaniach nie można pominąć wspaniałego akompaniamentu na akordeonie Marcina Majkowskiego i perfekcyjnego przygotowania wokalnego wszystkich grup folklorystycznych pod kierunkiem Pana Mariana Wiśniewskiego. Każdy realizował swoje zadania i wypełnił je w 100 %.

Więcej zdjęć na facebooku:

- warsztaty taneczne, cz. I, zobacz...

- warsztaty taneczne, cz. II, zobacz...

- warsztaty taneczne, cz. III, zobacz...

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011