LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

We wtorek, 20 lutego gościliśmy w czytelni Centrum Kultury i Biblioteki, Adelę Kuik-Kalinowską, profesor z Akademii Pomorskiej w Słupsku, badaczkę literatury. Na spotkanie autorskie przybyła młodzież z Kaszubskiego Liceum Ogólnokształcącego wraz z Paniami Felicją Baska-Borzyszkowską i Justyną Narloch oraz Panią Janiną Głomską.

Pani profesor w sposób obrazowy i konkretny opowiadała o Annie Łajming i jej twórczości. Spotkanie zostało ubogacone prezentacją multimedialną oraz czytaniem listów autorki zamieszczonych w najnowszej publikacji.

Zapisane i ocalone. Twórczość literacka Anny Łajming to jedna z książek, które opracowała Pani Adela. W książce zawarte są teksty poświęcone różnym gatunkom i aspektom literatury stworzonej przez Annę Łajming, honorową obywatelkę naszej gminy. Na spotkaniu badaczka literatury kaszubskiej opowiedziała o najnowszej swojej publikacji wydanej w 2017 r. Z Kaszub do Austrii: korespondencja literatów kaszubskich do Ferdinanda Neureitera. Książka została wydana przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie w Gdańsku, a przygotowana, opracowana i opatrzona wstępem przez Panią Adelę.

Autorka w przejmujący sposób opowiadała o dzieciństwie, młodości i domu rodzinnym pisarki z Przymuszewa omawiając autobiografię ujętą w trylogii „Dzieciństwo”, „Młodość”, „Mój dom”. Poruszyła losy rodziny w latach wojennych, o czasach, kiedy zadebiutowała jako pisarka w wieku 54 lat.  Goście spotkania autorskiego zapoznali się również z ciekawostkami na temat Przymuszewa i okolic.

Spotkanie skończyło się tradycyjnie rozdawaniem autografów. Sądząc po uśmiechach uczestników i samej autorki można je uznać za udane.

Więcej zdjęć na facebooku, zobacz...


 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011