LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ LINKI ARCHIWUM CKiB

Drugi tydzień pod hasłem FERIE NA WESOŁO oferował najmłodszym liczne niespodzianki. W poniedziałek dzieci mogły obejrzeć przedstawienie pt. „Baśń zimowa” w wykonaniu teatru Gargulec z Gdyni.

Następnie od wtorku do piątku w bibliotece odbywały się projekcje filmów animowanych, a po filmie na dzieci czekały różne niespodzianki. We  wtorek po obejrzeniu filmu „Mała wielka stopa” dzieci mogły rozwijać swoje zdolności plastyczne, podczas malowania drewnianych kogutów.

Film animowany "Mała wielka stopa"

Malowanie kogutów.


W tym samym czasie na małej sali rozgrywał się Zimowy Turniej Tenisa Stołowego. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” – do trzech wygranych setów. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie – Andrzej Pacak i Mirosław Stoltmann. Rozgrywki przeprowadzono w 2 kategoriach wiekowych. w kategorii szkoły podstawowe: I miejsce  zdobyła Martyna Sypniewska, II miejsce Maksymilian Szewczuk, III - Gracjan Stolc, a IV - Przemysław Pilacki. W kategorii gimnazjum: I miejsce zdobył Filip Rumel Czarnowski,  II Tomasz Kukliński, a III Ludwik Śledź.

Kategoria szkoły podstawowe

Kategoria gimnazjum

W środę biblioteczne kino zdominowały zwierzaki domowe, a konkretnie film pt. „Sekretne życie zwierzaków domowych”. Następnie podczas kulinarnych rewolucji mali uczestnicy pod okiem pani Danki Miszczyk przygotowali pyszne gofry. W kolejne dni dzieci oglądały film „Trolle” i „Vaiana”, a na zajęciach plastycznych wykonały polarnego misia z włóczki oraz walentynkowe serce.

"Sekretne życie zwierzaków domowych"

Dzieci przygotowują ciasto do gofrów!

Ale smaczne te gofry!

Misie polarne z włóczki!

Walentynkowe serce!

W dniach od 05.02 do 07.02 odbyły się warsztaty pod tytułem „Studio otwarte”. Podczas warsztatów, muzykujący podopieczni CKiB mieli okazję zapoznać się ze sprzętem służącym do realizacji i nagrywania dźwięku oraz spróbować swoich sił podczas sesji nagraniowych. Młodzież poznała specyfikę oraz techniki nagrywania poszczególnych instrumentów i głosu. W warsztatach udział wzięli przede wszystkim członkowie działających przy CKiB zespołów – poetyckiego Momento oraz nowopowstałej grupy rockowej. Wszyscy uczestnicy mogli także przyprowadzić znajomych i przyjaciół. Wynikiem trzydniowej pracy są poddawane obecnie obróbce masteringowej nagrania obu zespołów, oraz nowe kompozycje wraz z tekstami i aranżacje utworów.


Ponadto w czasie ferii odbył się turniej warcabowy i szachowy. W turnieju warcabowym wzięło udział 8 uczestników. W poszczególnych kategoriach pierwsze miejsca zajęci: do 20 lat Krzysztof Warsiński, do 16 lat Dawid Warsiński, do 13 lat Karol Gawin, a w kategorii dziewcząt Emilia Gawin. W zawodach szachowym uczestniczyło 18 osób, w poszczególnych kategoriach pierwsze miejsca zajęli: do 18 lat Krzysztof Warsiński, do 11 lat Maksymilian Pestka. Turniej sędziował i przygotował Albin Kiedrowski.

Turniej warcabowy

Poza tym dzieci i młodzież z zespołu „Purtki”, „Gwiżdże” i „Młodzi Krëbane” wyjechały na 2-dniowy obóz szkoleniowy do Swornegaci.

Młodzi Krebane


Ferie odbywały się również w filiach bibliotecznych w Małych Chełmach, Męcikale i Leśnie.

Więcej zdjęć na facebooku

Biblioteka Małe Chełmy, zobacz...

Biblioteka i świetlica, Leśno, zobacz...

Biblioteka, Męcikał, zobacz...

Ferie na wesoło z Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach zakończyły się w piątek 9 lutego.

 

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011