LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ LINKI ARCHIWUM CKiB

Minął pierwszy tydzień ferii w gminie Brusy. Pomimo braku śniegu, dominowała zabawa i radość wśród uczestników zajęć, które jak w zeszłym roku również w tym zostały przygotowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Warsztat Terapii Zajęciowej i Centrum Kultury i Biblioteki.

 

Otwarcie zimowisk dla dzieci!

 
W poniedziałek 29 stycznia do Centrum Kultury i Biblioteki przyszło 180 dzieci, które wyraziły chęć udziału w Zimowisku. Zostały one podzielone na 3 grupy wiekowe. Każda grupa przez 3 dni uczestniczyła w zajęciach artystycznych, kulinarnych, sportowych i muzyczno-tanecznych. We wtorek i środę zajęcia odbywały się zarówno w Centrum Kultury i Biblioteki, w Domu Nawiedzenia, jak i na sali gimnastycznej. Dzieciom przygotowano różne atrakcje. W Centrum Kultury mogły przygotować i zjeść sałatkę owocową i pyszne kolorowe kanapki wykonane wspólnie z uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej w Brusach. Ponadto zbędne kilogramy mogły zrzucić podczas zajęć taneczno-muzycznych prowadzonych przez instruktorów z CKiB. W Domu Nawiedzenia niespodzianki dla najmłodszych organizowała młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dzieci uczestniczyły w ciekawych  zajęciach plastycznych a także bawiły się w gry i zabawy ruchowe. Natomiast na sali gimnastycznej uczestnicy zimowisk zmagali się z różnorodnymi konkurencjami sportowymi, które prowadziła również młodzież z KSM.

Zajęcia kulinarne - sałatka owocowa!

Kolorowe kanapki!

Zajęcia sportowe


Gry i zabawy ruchowe w Domu Nawiedzenia

Zajęcia plastyczne

Zajęcia taneczne w CKiB


Zajęcia muzyczne

Zimowiska zakończyły się balem karnawałowym w czwartek 1 lutego, w którym uczestniczyło prawie 300 dzieci. Każde dziecko podczas balu otrzymało słodką niespodziankę oraz upominek.


Pierwszy tydzień ferii zakończył się wyjazdem do kina Remus w Kościerzynie na najnowszą wersję filmu „Paddington 2”. W wyjeździe wzięło udział 187 dzieci!


Ponadto po południami od poniedziałku do czwartku trwały warsztaty z tańca nowoczesnego, gdzie dzieci szlifowały taniec jazzowy i hip hopu.

Pierwszy tydzień ferii zimowych w Brusach zakończyliśmy z bardzo dobrym wynikiem, ponieważ w zajęciach wzięło udział 1020 dzieci i młodzieży!

Fot. CKiB , KSM

 

 
 




Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011