LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Brusach dobiegł końca. W tym roku organizacja tego wydarzenia była inna niż zwykle – koncerty i licytacje w Centrum Kultury i Biblioteki prowadziła młodzież z Klubu Wolontariatu przy Szkole Podstawowej Nr 2. Kwestowało 30 wolontariuszy, którzy byli obecni, tak jak w poprzednim roku w Leśnie, Orliku, Męcikale, Kosobudach i oczywiście w Brusach. Łącznie wszystkich wolontariuszy, było 50. Dobroczyńców, którzy ufundowali przedmioty na licytację było 11 osób, a zebrano ponad 16.000 zł. 


Wolontariusze ogrzewali się w siedzibie sztabu przy gorącej herbacie. Nad bezpieczeństwem całej akcji czuwała bruska policja. Zebrane pieniądze były pozyskane dzięki hojności mieszkańców gminy Brusy poprzez kwestę na ulicach, placach i przed kościołami, licytacje gadżetów WOŚP-u i oczywiście, jak co roku, przez stoisko ze słodkimi ciasteczkami przygotowanymi przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Brusach.

Przyjaźń, dobra atmosfera, wspaniała muzyka, dużo uśmiechu i optymizmu – to wszystko dominowało na sali widowiskowej w Centrum Kultury i Biblioteki. O godz. 16.00 rozpoczął się Koncert WOŚP na wesoło; nasza sala była wypełniona po brzegi. Warto było przyjść i podziwiać: Krebanulczi i Dzôtczi, młodzież i dzieci z grup tańca nowoczesnego, zespół Momento oraz widowiskowe walki na miecze wojowników z Grupy Młodych Archeologów. Wystąpiły także zapowiedziane kabarety. Było więc sporo śmiechu.Niezmiernie cieszy nas fakt, że tak dużo pozytywnej energii i tak dużo ludzi o dobrym sercu jest w naszej gminie.

Na małej sali dużym powodzeniem cieszyło się stoisko Warsztatu Terapii Zajęciowej, na którym można było dostać ciasteczka w kształcie serduszek przygotowane przez osoby niepełnosprawne.


Koncerty przeplatane były licytacjami przedmiotów ufundowanych na ten cel przez dobroczyńców. Wśród nich znaleźli się:

- Fundacja WOŚP;

- Fungopol Cis-Bankiewicz, Skórczewski;

      - Zakład Produkcji Spożywczej Stefan Skwierawski;

      - Urząd Gminy w Brusach;

      - Warsztat Terapii Zajęciowej w Brusach;

      - Kowalstwo Artystyczne Zbigniew Felski;

      - Myjnia samochodowa Stanisławski;

      - Stowarzyszenie KZF Krebane;

      - Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył taniec ognia „Fire Show” w wykonaniu  Grupy Młodych Archeologów z Brus.

Więcej zdjęć na facebooku, zobacz...

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011