LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ LINKI ARCHIWUM CKiB

We wtorek 19 grudnia w Chojnicach odbyły się XV jubileuszowe,  Brusko – Chojnickie Świąteczne Spotkania Szachowe. Brusko - Chojnickie właśnie, ponieważ pomysł tych spotkań  powstał w Brusach i pierwsze spotkania odbyły się w Brusach. Wtedy też zapadła decyzja o kontynuacji ich przez kolejne lata, na zmianę raz w Brusach raz w Chojnicach. I tak doczekaliśmy się już XV edycji tych świątecznych zawodów szachowych pomiędzy szachistami z Brus i zaprzyjaźnionej „Ósemki” Chojnice.

Niezmiennie ideą tych zawodów jest integracja młodych szachistów z Brusi Chojnic oraz przekazanie sobie życzeń świątecznych i noworocznych. Zawody zawsze też mają charakter towarzyski i zabawowy gdzie wyniki są sprawą drugorzędną.

W tym roku  spotkanie zgromadziło rekordową liczbę 39 uczestników (w tym też rekordową liczbę 26 uczestników z koła szachowego CKiB Brusy) w wieku od 6 do 18 lat którzy rozegrali 7 rund systemem szwajcarskim.

Wyniki zawodów podano tylko z kronikarskiego obowiązku, ponieważ tego dnia nie były one najważniejsze. Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk prezesa UKS Ósemka Chojnice pani Marzenny Osowickiej jednakowe pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

Na zakończenie uczestnicy przekazali sobie życzenia świąteczne i noworoczne.

 

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011