LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

W minioną niedzielę w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach odbył się doroczny Koncert Wigilijny. Wzięli w nim udział uczestnicy zajęć z naszej placówki oraz zaproszeni goście.

Wieczór rozpoczął się adwentowym akcentem, podczas którego przeczytano fragment Ewangelii mówiący o Zwiastowaniu a chór, wraz z solistą Karolem Jankowskim, zaśpiewał piękną piosenkę o tytule Mario, czy Ty wiesz… Dopełnieniem tajemniczej atmosfery były lampiony niesione przez dzieci oraz piękny artystyczny taniec solistek z grupy tańca współczesnego  – Nikoli Kiedrowicz i Oliwii Cysewskiej – uczennice Dominiki Kołodziej.

Dźwięki kolędy Gdy się Chrystus rodzi, które rozbrzmiały grane na dzwoneczkach przez dzieci z Miniorkiestry, wprowadziły słuchaczy w nastrój typowo kolędowy. W tym bloku muzycznym widownia mogła usłyszeć szereg kolęd i pastorałek w wykonaniu gitarzystek (Rozalii Sawickiej, Wiktorii Rekowskiej, Roksany Rekowskiej, Michaliny Goebel, Magdy Stanisławskiej), chóru oraz orkiestry dętej i zespołu instrumentów klawiszowych. Solistki Edyta Piechowska i Sara Janikowska zaśpiewały Kolędę nockę.  Występy przeplatane były pięknymi układami choreograficznymi w wykonaniu dwóch grup baletowych przygotowanych przez Wojciecha Chylewskiego.   

Podczas wieczoru nie zabrakło również akcentów ludowych. Zespoły Krebalulczi, Dzôtczi, Purtki, Gwiżdże oraz Młodzi Krëbane przy akompaniamencie kapeli wykonali kilka kolęd i pastorałek w języku kaszubskim. Grupy przygotowane były przez Mariana Wiśniewskiego.

Tradycją podczas świątecznych występów stała się już niezmiernie wzruszająca Kolęda dla nieobecnych, która przypomina każdemu o kimś, kto odszedł…  Tym razem piosenka ta zabrzmiała w nietypowej i jakże pięknej aranżacji na skrzypce, wiolonczelę i pianino. Wykonawcami byli Karol Jankowski, Dominika Majkowska oraz Monika Wardyn. Podczas tego utworu na scenie pojawiły się trzy zjawiskowe Anioły z Teatru Obrzędu Ludowego (prowadzonego przez Danutę Miszczyk), trzymające symboliczne lampiony…

Aniołowie dziś latają nisko… - tą piosenką ciepłą i nieziemską atmosferę utrzymali członkowie zespołu Momento, którego opiekunem jest Ireneusz Drobiński.

Całość zakończona była trzema popularnymi piosenkami o tematyce świątecznej - Uciekali, Jest taki dzieńKolęda płynie z wysokości  - wykonanymi przez chór, Miniorkiestrę i solistów – Emilię Skwierawską, Oskara Priebę, Annę Słomińską i Zuzannę Kowalczyk.

Wszystkim utworom wokalnym wykonywanym przez chór akompaniowali chłopcy z zespołu Momento – Wojciech Gawin (pianino) oraz Mateusz Sypniewski (gitara). 

Podczas ostatniej piosenki na sali zapanowała iście zimowa atmosfera. Z  góry sypał się… śnieg, a dzieci zaczęły rzucać „śnieżnymi” kulkami. 

Koncert prowadzony był przez pana Krzysztofa Gradowskiego.

Chór wraz Miniorkiestrą i gitarzystkami do występu przygotowała Agnieszka Mikołajczyk, zespół akordeonowy i keyboardzistki – Mirosław Stoltmann, a orkiestrę dętą – Piotr Gliszczyński.

Występ współorganizowali pracownicy CKiB: Renata Goebel, Andrzej Pacak, Mirosław Stoltmann, Krzysztof Gradowski, Agnieszka Mikołajczyk pod pieczą pani dyrektor Anny Orlikowskiej.

Składamy serdeczne podziękowania dla: państwa Teca, Członków Polskiego Związku Emerytów i Rencistów z koła terenowego w Brusach, Warsztatu Terapii Zajęciowej, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brusach, Przedszkola nr 1 w Brusach i dla Marcina Wera.

 

powrót do opisu ...

                                                                                                                                                                                                                                       
 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011