LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

18 października w czytelni Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach spotkali się członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki, którzy tym razem rozmawiali o wzrastającej potędze Państwa Środka na podstawie książki dziennikarza radiowego Roba Gifforda „Chińska droga”. Inicjatorem tego przedsięwzięcia był nasz czytelnik – Ryszard Iwanczenko, który dzielnie pełnił rolę moderatora naszych dyskusji.

Rob Gifford przez wiele lat pełnił funkcję korespondenta Radia National Public Radio w Chinach. Kończąc pracę w tym kraju, wybiera się w ostatnią sześciotygodniową sentymentalną podróż po Chinach główną drogą państwową nr 312. Podczas wędrówki rozważa uwikłanie gospodarki i polityki w historię Chin, zastanawia się nad drogami rozwoju tego państwa pełnego sprzeczności, a przede wszystkim przygląda się poszczególnym napotkanym osobom.

Jeżeli ktoś lubi reportaże, książki podróżnicze to członkowie Klubu zachęcają do przeczytania tej publikacji, w której okiem dziennikarza podróżującego po Chinach można dowiedzieć się sporo o społeczeństwie. W opisie podróży dziennikarz, od punktu wyjścia w Szanghaju do końca na granicy z Kazachstanem, przekazuje własne wrażenia z drogi 312 i przybliża czytelnikowi niezrozumiały często dla ludzi Zachodu kraj z panującymi w nim problemami i nadziejami na lepszą przyszłość.

„Chińska droga” to zaproszenie czytelnika do zwiedzenia tego trochę tajemniczego kraju.

Zapraszamy już niebawem do dalszych dyskusji w Klubie w Brusach.  


 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011