LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

                         Akademia Orange dla biblioteki w Brusach

Po raz kolejny w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brusach zorganizowano kurs komputerowy dla seniorów. Tym razem możliwe to było dzięki dofinansowaniu z Fundacji Orange. Specjalnie przygotowany program przewidywał naukę obsługi komputera od podstaw. Celem kursu było to, aby osoby, które wcześniej nie miały kontaktu z komputerem, by po takim szkoleniu potrafiły sprawnie się nim posługiwać. Uczestnicy zajęć w bibliotece przez 2 miesiące dwa razy w tygodniu zapoznawali się z działaniem programów do edycji tekstu oraz obsługą poczty elektronicznej i Internetu.

Kursy były prowadzone w bibliotece w Brusach i w Filii bibliotecznej w Męcikale. Łącznie uczestniczyło w nich 16 osób. Uczestnicy zajęć komputerowych wyrazili pozytywną opinię o kursie. Najistotniejsze dla nich jest przede wszystkim to, że teraz mają możliwość taniego i szybkiego kontaktu z rodziną, która pracuje i układa sobie życie za granicą, a dzięki umiejętnościom korzystania z poczty elektronicznej i różnego rodzaju komunikatorów można być cały czas w kontakcie z najbliższymi. Większość uczestników chciałoby kontynuować naukę i poszerzać wiadomości z zakresu poznawania możliwości jakie niesie Internet.

Pomimo trzeciej już edycji kursu komputerowego w bibliotece w Brusach, przez cały czas jest duże zainteresowanie tego typu szkoleniami przez osoby, które już zakończyły swoją karierę zawodową, bądź jeszcze pracują.

I edycja - 2010 X-XI (7 osób – Infrastruktura bibliotek)

II edycja – 2011 I – V (15 osób – Aktywna biblioteka „Komputer polubił seniora”)

III edycja – 2011 X-XI  (16 osób – Program „Akademia Orange dla bibliotek”)

Bibliotekarze w Brusach mają nadzieję, że taka inicjatywa jak organizowanie kursów komputerowych spotka się z dużym zainteresowaniem i zmobilizuje wiele osób do wznowienia swojej aktywności i chęci korzystania z nowości technologicznych jakie dziś są na wyciągnięcie ręki.

 

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011