LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych spotkali się 29 czerwca w czytelni w Brusach. W to czwartkowe popołudnie została omówiona książka pt. „Black Ice” autorki Becci Fitzpatrick.

 

Książka opowiada o nastoletniej Britt, która przygotowuje się od dłuższego czasu do górskiej wyprawy. Ma jej towarzyszyć najlepsza przyjaciółka Korbie. Jednak w ostatniej chwili dziewczęta dowiadują się, że pomocą ma im służyć starszy brat Korbie – Calvin. Nim rozpocznie się wyprawa, dziewczęta muszą zostawić swoje auto i iść w czasie burzy śnieżnej poszukać schronienia. Docierają do domku na odludziu, który zamieszkują dwaj młodzi mężczyźni. Wkrótce okazuje się, że są zbiegami, a Britt i Korbie stają się ich zakładniczkami. W zamian za uwolnienie Britt zgadza się wyprowadzić mężczyzn z gór, których ci nie znają. Po drodze jednak wiele się wydarza, a temperatura mimo zimna wzrasta.

Książka wywołała wiele emocji. Rozgorzała dyskusja o motywach postępowania bohaterów. Rozmawiano o tym, dlaczego fabuła potoczyła się w tym, a nie w innym kierunku. Członkom podobał się wątek kryminalny, który trzymał w napięciu do samego końca.

Kolejną książką, którą zamierzają omawiać członkowie DKK w Brusach jest książka podróżnicza o Chinach. Serdecznie zapraszamy już w lipcu.


 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011