LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

W sobotę, 1 lipca br. wystartuje plener rzeźbiarsko-malarski odbywający pod hasłem „Oczami Józefa Chełmowskiego”. Plener realizowany jest w ramach obchodów Józefa Chełmowskiego - lokalnego artysty rzeźbiarza, malarza, filozofa.

Czas w Brusach Jagliach zatrzyma się na chwilę. Przez cały tydzień rzeźbiarze staną przy ogromnych kłodach drewna aby wyczarować różne postacie. Rzeźbiarze i malarki będą rzeźbić figury aniołów i postacie z kapeli kaszubskiej, które później staną w różnych miejscach w gminie Brusy.

Regina Białk, Malwina Dzwonkowska, Alicja Sękowska, Marlena Skowrońska oraz Bartłomiej Kędzierski, Marek Czekalski, Krzysztof Czekalski, Dawid Wędzicha oraz  Zygmunt Kędzierski – wszyscy oni będą odpowiedzialni za to co powstanie. Większość z nich ma już za sobą mnóstwo podobnych plenerów w całej Polsce.           

Mamy nadzieję, że niepowtarzalny urok miejsca, w którym będą tworzyć, „inny” świat – świat Chełmowskiego to wszystko spowoduje, że powstaną urokliwe dzieła.

Plener potrwa do soboty, 8 lipca. Podsumowanie pleneru odbędzie się na niecodziennym wydarzeniu kulturalnym przy Chacie Kaszubskiej „W rodzinnym domu Józefa Chełmowskiego”.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rzeźbiarstwem i malarstwem kaszubskim do odwiedzania Chaty Kaszubskiej w dniach od 1 do 8 lipca br. 


 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011