LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

W środę 17 maja br .w czytelni Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach odbyło się spotkanie z podróżnikiem i autorem trzech książek o Rosji, Niemczech i Islandii, Romanem Pankiewiczem. Dzisiejsze spotkanie dotyczyło książki „Islandia - trzeci żywioł”.

Pan Roman przez 3 lata był mieszkańcem Moskwy i dobrze posługuje się językiem rosyjskim. Później mieszkał w Niemczech, czyli nie obcy jest u język niemiecki. Autor rozpoczął spotkanie od opisu jak zaczęła się jego przygoda z Islandią. Mówił, że dobrze jest, gdy zna się więcej języków, wtedy jest lepsza szansa na uzyskanie pracy. Do Islandii wyjechał, aby pracować w hucie aluminium, ale tam realizował swoją pasję związaną z poznawaniem i zwiedzaniem kraju. Opowiadał o przyrodzie, pogodzie, ale dużo czasu poświęcił lodowcom, wodospadom i wulkanom prezentując fotografie z wycieczek po kraju.  Nie zabrakło opisów budynków i życia mieszkańców tzw. „Islandorów” – rodzimych mieszkańców nazywanych przez Polaków i o przyjaźniach, które się tam zawiązały. Informacja o tym, że przed wejściem do restauracji wymaga się zdejmowania butów wywołała na twarzach uczestników śmiech. Śmiech wywołała również informacja o muzeum penisa, które znajduje się w ……..  Autor opowiadał o zwierzętach żyjących na Islandii.

Barwne opowiadania o Islandii spowodowały, że spotkanie upłynęło w bardzo przyjemnej i miłej atmosferze. Uczestnikami spotkania była młodzież z drugich klas Gimnazjum w Brusach.


Więcej zdjęć na Facebooku CKiB w Brusach, zobacz...

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011