LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

O tym co może być ukryte w bibliotece dowiedziały się dzieci z gminy Brusy, które wzięły udział w spektaklu teatralnym pn. „Wyobraźnia czeka ukryta w bibliotekach” w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek w Gminie Brusy. Barwny spektakl promujący czytelnictwo, odtworzyli aktorzy z Teatru Edukacji i Profilaktyki „MASKA” z Krakowa.


Spektakl odbył się na zakończenie cyklu spotkań Tygodnia Bibliotek, w piątek 12 maja 2017 roku, w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach. Łącznie prawie 500 dzieci z gminy Brusy: przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych, oglądnęło przedstawienie teatralne pn. „Wyobraźnia czeka ukryta w bibliotekach”

Przedstawienie opowiadało o tym, że wyobraźnia może tworzyć magiczny świat, ale należy ją trenować. Jak? O tym dzieci dowiedziały się oglądając sztukę. Oczywiście tematyka  przedstawienia nawiązywała do promocji czytelnictwa i kierowała dzieci na to, że należy a nawet trzeba czytać dużo książek.

Co się jednak stanie, gdy na całym świecie zostanie tylko jednak książka? Czy wyobraźnia przetrwa? Spektakl opowiadał o zwykłym chłopcu Marku, który staje się strażnikiem największego skarbu: Ostatniej Książki Świata. Przenosi się do Krainy, w której nikt już nie wie, co to jest „książka” i razem z dziećmi będzie musiał wytłumaczyć Tygryskowi, co to znaczy czytać i posiadać wyobraźnię. Zwierzak, zafascynowany nową wiedzą, wymyśli pewien podstęp. Do akcji wkracza Miś Kryspin,  na co dzień pluszowy towarzysz chłopca, a w sztuce prawdziwy niedźwiedź. Czy to jest rzeczywistość, czy tylko sen? …

Więcej zdjęć na Facebooku CKiB w Brusach, zobacz...

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011