LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

10 maja br. członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki w Brusach spotkali się aby porozmawiać o książce Ellen Alpstein "Caryca". Tym razem w spotkaniu uczestniczyli wszyscy członkowie Klubu.
"Caryca" to bardzo udany debiut powieściopisarski Ellen Alpsten. Pisarka urodziła się w Kenii, gdzie spędziła dzieciństwo, potem studiowała w Kolonii i Paryżu. Obecnie mieszka w Londynie i zajmuje się literaturą oraz dziennikarstwem.
Powieść "Caryca" to historia prostej dziewczyny z Inflant, Marty Skowrońskiej, która została carycą, a następnie imperatorową Rosji. Życie carycy Katarzyny pokazane są bardzo ciekawie, podobnie jak tło historyczno-polityczne.
Książka pełna jest opisów i barwnych historii z życia XVIII-wiecznej Rosji. Czytając książkę można dowiedzieć się o budowie od podstaw wielkiego i pięknego miasta Sankt Petersburg, bogato zakrapianych uczt organizowanych z różnych okazji przez cara. Jednocześnie autorka opisuje jak wyglądały drastyczne i okrutne sceny morderstw, rozpasania i braku moralności. Czytając tę książkę możemy dowiedzieć się jak bezwzględny był car nie tylko dla zdrajców, swoich poddanych i jakim torturom ich poddawał. Bezwzględność cara autorka opisuje w, do dzisiaj niewyjaśnionej, śmierci jego syna.
Członkowie Klubu stwierdzili, że książkę dobrze się czyta i warto polecić ją każdemu czytelnikowi. Pisarka posłużyła się łatwym i przystępnym językiem, dzięki czemu jest interesująca od samego początku do końca. Wartkość akcji, szczegółowość opisów, wciągająca fabuła, z dobrze wplecionymi faktami historycznymi to niewątpliwie atuty tej powieści. Po przeczytaniu tej książki, warto sięgnąć do prawdziwych źródeł i zweryfikować prawdę historyczną o Katarzynie I.

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zaplanowano w czerwcu, a tematem dyskusji będzie książka Becci Fitzpatrick pt. „Black Ice". 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011