LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Zespół Folklorystyczny „Alvaraes” powstał w 1968 roku, którego głównym celem jest zachowanie i pokazanie etnografii miasta Alvarães, prezentującego bardzo dobrą infrastrukturę  w kraju i w regionie Pola słynącego z  legendarnej pielgrzymki z kwiatami Festa das Cruzes .
Obecnie grupa ta jest związana z Portugalską Federacją Folklorystyczną  INATEL, tworzy Towarzystwo Folklorystyczne High Minho  RNAJ.
Tradycje, praca ludzi, naturalne piękno regionu Minho, są prezentowane w tańcach i piosenkach zespołu oraz w bogato zdobionych kostiumach.
Zespół wielokrotnie koncertował w kraju i  za granicą.
Grupa składa się z około 60 członków, w tym wielu młodych ludzi, a także w starszym wieku. To daje mieszankę spontaniczności  z mądrością i tradycjami, ważnymi czynnikami utrzymania jedności.

Choreografia wszystkich tańców oparta jest na krokach i schematach związanych z wykonywanymi przez tancerzy działaniami. Tańczyli kiedy byli w pracy, kiedy wypoczywali a także podczas pielgrzymek religijnych. Wszystkie tańce mają unikatowy charakter tańca północnej Portugalii. Wykonywane są w kształcie krzyża, linii lub w okręgu. Powiązane z pięknymi  i różnorodnymi kostiumami  tańce te wypełniają przestrzeń i zachwycają  kolorystyką i wesołością.


 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011