LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Hawajski Zespół „Ahuna Ohana” z Kaneohe USA

 

Jak sami mówią o sobie: „jesteśmy rodziną z Hawajów”. Podróżowali po całym świecie szerząc kulturę Hawajów i rdzennych amerykańskich Indian. Występowali już w takich krajach jak: Bułgaria, Chiny, Kanada, Czechy, Anglia, Francja, Niemcy, Hong Kong, Włochy, Indonezja, Japonia, Meksyk, Holandia, Filipiny, Polska, Portugalia, Portoryko, Rumunia, Hiszpania  oraz Tajwan. W roku 2012 zespół reprezentował Stany Zjednoczone na Folkloriadzie w Korei Południowej. Program artystyczny przygotowany na festiwal zawiera autentyczne i opracowane tańce obejmujące najlepsze i najbardziej ekscytujące tańce Hawajów, m.in. wdzięczne tańce hulan , które ukazują piękno wysp oraz radość z życia w rajskich Hawajach; tańce Maorysów z Nowej Zelandii; taniec Indian Nawaho, w którym tancerz używając obręczy tworzy przeróżne kształty- kwiaty, pszczoły, motyle, ptaki, węże, konie, płatki śniegu i in.

Pokaz składa się z muzyki na żywo przy akompaniamencie takich instrumentów jak: ukulele, gitary, basu i polinezyjskich drewnianych perkusji "Toere"

Tańce Hawajskie to wdzięczne hulasy i tańce z rekwizytami "uliuli", "ipu" i "puili". Tańce te mówią o pięknie wysp i radości życia w "raju" na Hawajach.

Tańce Nowo Zelandzkie (Maori) to tańce kobiet z piłką "poi" po których następuje bardzo rytmiczny taniec z kulkami.

Tańce z  Samoa to zsynchronizowane tańce "sasa" i "lapa"  przy akompaniamencie szybkich rytmicznych bębnów.

W programie Ahuna Ohana pojawia się również  taniec śmierci "Oli Nifo Oti" gdzie tancerz obraca płonący miecz wokół swojego ciała w powietrzu.

Taniec Hoop amerykańskich Indian Navajo przedstawia szacunek dla matki Ziemi. Jest to taniec obręczowy opowiadający o stworzeniu świata.

 


 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011