LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Spotkanie bibliotekarzy w Brusach.

10 listopada 2011 r. w Brusach odbyło się spotkanie bibliotekarzy z województwa pomorskiego uczestniczących w Programie „Biblioteka +”. Celem zebrania była prezentacja działalności biblioteki w Brusach i wymiana doświadczeń. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele bibliotek z: Gdańska, Borowego Młyna, Krynicy Morskiej, Trąbek Wielkich, Lipnicy, Sztutowa, Sztumu, Kilena, Łebna, Brzeźna Szlacheckiego, Mierzeszyna, Sobowidza, Kosakowa, Krokowej i Szemudu.

Pierwsza część spotkania odbyła się w bibliotece w Brusach, gdzie uczestnicy zwiedzili placówkę i zapoznali się z jej funkcjonowaniem. Następnie w Chacie Kaszubskiej bibliotekarzy przywitał  burmistrz Brus Witold Ossowski, który przedstawił walory naszej gminy i zarysował plany rozwoju biblioteki poprzez rozszerzenie jej działalności o sferę kulturalną. W Chacie Kaszubskiej zaprezentowano działalność Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brusach podczas udziału w Programie Rozwoju Bibliotek. 

Następnym punktem programu była wizyta u artysty ludowego Józefa Chełmowskiego, gdzie bibliotekarze mieli możliwość zwiedzenia prywatnego skansenu artysty. Kolejną częścią wizyty było zwiedzanie filii bibliotecznej w Męcikale. Tam uczestnicy dowiedzieli się o przeprowadzonym remoncie biblioteki ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w projekcie pn. „Remont i modernizacja budynku biblioteki w Męcikale wraz z pracownią komputerową i punktem informacji turystycznej”. Spotkanie zakończyło się wyjazdem do Mylofu i zwiedzaniem zapory wodnej.  

 

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011