LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

15 marca br. w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach odbył się wieczór autorski pn. Blisko człowieka z Janiną Głomską. Wieczór poświęcony był twórczości autorki.

Początek spotkania poświęcony był twórczości, którą przybliżyła zebranym sama autorka. Opowiedziała o wydanych przez siebie publikacjach i wydawnictwach, których była współautorką. Uczestnicy dowiedzieli się, że jej pasją jest poezja i publicystyka, dlatego w jej twórczości dominują wiersze i materiały oraz opracowania publicystyczne. Pani Janina poinformowała również, że jest autorką kilku prac monograficznych, scenariuszy, artykułów problemowych. Dużo miejsca w jej twórczości zajmuje szkoła, której poświęciła większość życia, a także historia naszej Małej Ojczyzny – Zaborów. 

Autorka podkreślała, że dobrze jest być pracowitym ale trzeba  mieść czas na odpoczynek. Mówi o swojej poezji, że jest blisko człowieka, bo to dla niego – przyjaciół, rodziny znajomych pisze swoje przemyślenia z nadzieją że dotrą do wielu i dadzą wytchnienie i odpoczynek.

Spotkanie uatrakcyjnione było muzycznymi akcentami, w wykonaniu młodzieży z kółka akordeonowego i keyboardowego pod kierunkiem Mirosława Stoltmanna.

Jedną z atrakcji spotkania był udział Felicji Baska Borzyszkowskiej z absolwentkami Kaszubskiego Liceum Ogólnokształcącego w Brusach, Katarzyną Główczewską, Patrycją Weiss oraz Weroniką Żywicką, które przeczytały wiersze autorki przetłumaczone na język kaszubski.

Niespodzianką dla Pani Janiny było zaśpiewanie piosenki 100 lat, połączonej ze złożeniem życzeń autorce z okazji Urodzin, które Pani Janina miała dzień wcześniej.

Na spotkaniu Pani Janina czytała wybrane wiersze z kilku tomików: Inspirujcie mnie Bory Tucholskie, Zaborskie strofy liryczne, Morskie klimaty, Tonie morskie i in.

Spotkanie zakończyło się podziękowaniem za przybycie i wspólnym spędzeniem czasu na wpisach autografów do książek oraz rozmowach.

Więcej zdjęć na facebooku CKiB w Brusach, zobacz...

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011