LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Podróżnicze spotkanie z Basią Meder

4 października br. Miejska Biblioteka Publiczna w Brusach zorganizowała w czytelni spotkanie autorskie z Barbarą Meder, podróżniczką, laureatką prestiżowej nagrody Travellery przyznawaną przez National Geographic Polska, autorką książek „Babcia w Afryce” i „Babcia w pustyni i w puszczy”. W książkach Pani Barbara opisuje swoje liczne wyprawy do najdalszych zakątków świata.

Spotkanie było możliwe dzięki dofinansowaniu z Instytutu Książki w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

W Czytelni Miejskiej Biblioteki  Publicznej autorka spotkała się z czytelnikami w różnym wieku, opowiadając o swych przygodach i prezentując efektowne zdjęcia dokumentujące długą podróż po Afryce. Dzięki ciekawym opisom podróży, niezwykłym zdjęciom obrazującym afrykańskie krajobrazy i scenografii w czytelni oddającej afrykański charakter spotkanie wywarło na uczestnikach niesamowite wrażenie. Pani Barbara okazała się osobą bardzo otwartą. Luźna atmosfera sprzyjała zadawaniu pytań. Najwięcej dotyczyło jej podróży.  Podczas spotkania, jeśli ktoś uważnie słuchał, była możliwość zdobycia upominków. Wirtualna przygoda po Afryce zakończyła się wpisaniem autografów do książek oraz krótką dedykacją w naszej kronice.

Na spotkanie oprócz naszych klubowiczek przyszły także osoby zainteresowane twórczością pisarki. Spotkanie było bardzo udane. Wzięło w nim udział 30 osób. Na koniec wręczono  niespodziankę, portret autorki narysowany przez czytelniczkę biblioteki, który ma stanowić inspirację do napisania kolejnej książki pt. „Basia Meder w MBP w Brusach”. 

powrót do opisu ...

                                               
 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011