LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

W niedzielę 8 stycznia w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach odbył się Koncert Noworoczny Pianistów uczących się gry na pianinie pod kierunkiem Katarzyny Schefler w Brusach. 

Koncert rozpoczęła KALINA KOSECKA, która zagrała polskie kolędy: Przybieżeli do Betlejem, Lulajże, Jezuniu, Dzisiaj w Beltlejem i Mizerna cicha. Ostatnią kolędę Kalina zagrała w opracowaniu na 4 ręce razem z Mamą.


Następnie ZOSIA GIERSZEWSKA sama zagrała popularną polską pieśń religijną Jezus malusieńki, kolędę polską Dzisiaj w Betlejem oraz Mędrcy świata, Dzień Narodzenia
i Mizerna cicha.


Po niej KAMILA MANKIEWICZ zagrała 2 kolędy: Lulajże, Jezuniu i  Przybieżeli do Betlejem.


Kolejna artystka DOMINIKA LUBIŃSKA wykonała również dwie kolędy Mędrcy świata i Dzisiaj w Betlejem.


Z kolei KAJA GOEBEL zagrała Wśród nocnej ciszy i Gdy śliczna Panna.


Kolejnym utworem byłą kolęda W żłobie leży zagrana w opracowaniu na 4 ręce w wykonaniu sióstr DARII i WIKTORII PRĄDZYNSKICH. Potem Daria zagrała Anioł Pasterzom mówił, Gdy śliczna Panna, Bóg się rodzi i Tryumfy a Wiktoria: Mizerna cicha w jazzowym opracowaniu. 


Najmłodsza wykonawczyni JULIA RUDNIK zaprezentowała widzom Do szopy, hej Pasterze, a po niej ZUZANNA KOWALCZYK, konferansjerka Koncertu sama wykonała kolędę Hej, w Dzień Narodzenia. Gdy Zuzia skończyła, razem z Natalią – kolejną pianistką zaprezentowały Gdy się Chrystus rodzi w opracowaniu na 4 ręce.


NATALIA KIEDROWSKA, już sama wykonała Cichą noc, kolędę śpiewaną przez wielu polskich wokalistów Mizerna cicha oraz kolędę kojarzoną z polskością, Lulajże, Jezuniu.


To nie koniec prezentacji bruskich pianistek. Następnie EMILIA CZAPIEWSKA razem z Mamą wykonały Przybieżeli do Betlejem w opracowaniu na 4 ręce, Pójdźmy wszyscy do stajenki oraz Nie było miejsca dla Ciebie również na 4 ręce. Potem Emilka wykonała dwie kolędy Przybieżeli do Betlejem i Jezus malusieńki.


Kolejna wykonawczyni NATALIE SIKORSKA zagrała Do szopy, hej Pasterze i Anioł Pasterzom mówił.

Po niej KINGA SIKORSKA zagrała kolędę, która o podobnej melodii i tekście istnieje również w tradycji ukraińskiej i białoruskiej Dzisiaj w Beltejem oraz Jingle bells.


Ostatnie kolędy zagrał jedyny podczas koncertu pianista MIKOŁAJ RUTOWSKI. Wykonał Mędrcy świata,  Przybieżeli do Betlejem, We wish you a Merry Christmas oraz Lulajże, Jezuniu.

Więcej zdjęć na Facebooku CKiB w Brusach, zobacz...

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011