LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ LINKI ARCHIWUM CKiB

W piątek 25 listopada 2016 roku w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach odbyło się wernisaż XXI Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Jesień na Kaszubach”.


W konkursie wzięło udział  1241 uczniów z 86 placówek szkolnych i pozaszkolnych z całego województwa pomorskiego.  Prace oceniane były w pięciu kategoriach wiekowych: do 6 lat, 7 – 9 lat, 10 – 12, 13 – 15 oraz 16 - 20 lat oraz w dwóch kategoriach wykonawczych: rysunek i malarstwo. Jury w składzie: Małgorzata Sznajdrowska, Natalia Landowska i Sławomir Mankiewicz, przyznano 9 nagród pierwszych, 9 drugich, 9 nagród trzecich,  12 wyróżnień  oraz 5 nagród specjalnych.  Łącznie nagrodzono 44 osoby. 

Jury: Sławomir Mankiewicz, Małgorzata Sznajdrowska i Natalia Landowska

Laureaci XXI Pomorskiego Konkursu Plastycznego "Jesień na Kaszubach"

I miejsce – Kinga Rucińska – Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku, opiekun plastyczny: Anna Walkusz

II miejsce – Julia Walczak  –Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. św. Józefa w Brusach, opiekun plastyczny: Wioleta Miller

III miejsce – Bartek Czosnek – Szkoła Podstawowa w Słonowicach, opiekun plastyczny: Jolanta Majerowska

Wyróżnienie – Patryk Bławat  – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie, opiekun plastyczny: Danuta Wysiecka

 

W kategorii wiekowej 7- 9 lat

I miejsce – Tosia Fiałkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 2 w Słupsku, opiekun plastyczny: Katarzyna Mielniczuk

II miejsce – Antonina Stenka –Szkoła Podstawowa nr 3 w Lęborku, opiekun plastyczny: Celina Skibicka

III miejsce – Joanna Wantoch Rekowska  – Szkoła Podstawowa w Wielkich Chełmach, opiekun plastyczny: Renata Lubińska

Wyróżnienie  – Agata Skwierawska – Szkoła Podstawowa im. St. Wyszyńskiego w Leśnie, opiekun plastyczny: Anna Prądzinska

Wyróżnienie – Agata Felskowska – Zespół Szkół w Miechucinie, opiekun plastyczny: Mirosława Miłosz

W  kategorii wiekowej 10 - 12 lat

I miejsce – Marcelina Bajda – Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie, opiekun plastyczny: Katarzyna Wieczorkowska

II miejsce – Emilia Czyżewska – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie, opiekun plastyczny: Danuta Landowska

III miejsce – Zuzanna Głombiowska Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie, opiekun plastyczny: Katarzyna Wieczorkowska

Wyróżnienie – Mateusz Kempa – Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce, opiekun plastyczny:Lilla Marciniak

W kategorii wiekowej 13-15 lat

I miejsce – Agnieszka Skalska – Zespół Kształcenia i Wychowania im. Jana Pawła II w Starej Kiszewie, opiekun plastyczny: Oliwia Engler

II miejsce – Julia Pałubicka – Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego
w Brusach, opiekun plastyczny: Renata Goebel

III miejsce – Aleksandra Klawikowska – Gimnazjum w Miechucinie, opiekun plastyczny: Lucyna Mielewczyk

Wyróżnienie  – Martyna Derengowska – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3
w Kościerzynie, opiekun plastyczny: Danuta Landowska

 

Malarstwo

W kategorii wiekowej do 6 lat

I miejsce – Zuzanna Jedynak – Publiczna Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisłąwa Sosabowskiego w Kaliszu, opiekun plastyczny: Joanna Szamocka

II miejsce – Paulina Cicha – Szkoła Podstawowa im. Ziemi Usteckiej w Charnowie, opiekun plastyczny: Magdalena Golińska

III miejsce – Gabriel Świtała – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3
w Kościerzynie, opiekun plastyczny: Beata Klasa

Wyróżnienie – Lena Zając – Szkoła Podstawowa w Niedarzynie, opiekun plastyczny: Weronika Myszkowska

Wyróżnienie – Przemysław Knapik – Szkoła Podstawowa im. Ziemi Usteckiej w Charnowie, opiekun plastyczny: Beata Ocha - Horbacz

W kategorii wiekowej 7 - 9 lat

I miejsce – Malwina Dolna  Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego
w Brusach, opiekun plastyczny: Renata Goebel

II miejsce – Marcin Plichta – Szkoła Podstawowa im. Ziemi Kaszubskiej w Goręczynie, opiekun plastyczny: Justyna Plichta

III miejsce – Wiktoria Strzyżewska – Zespół Kształcenia i Wychowania w Szymbarku, opiekun plastyczny: Teresa Reszka

Wyróżnienie – Dominika Trzebiatowska – Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach, opiekun plastyczny: Renata Goebel

Wyróżnienie – Kinga Szultka -  Szkoła Podstawowa w Wielkich Chełmach filia Rolbik, opiekun plastyczny: Monika Gloch

W  kategorii wiekowej 10 - 12 lat

I miejsce – Natalia Kiedrowicz – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brusach, opiekun plastyczny: Marcin Stoltmann

II miejsce – Małgorzata Barchanowska – Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupsku, opiekun plastyczny: Wioletta Małachowska

III miejsce – Paulina Mielewczyk – Zespół Szkół w Mściszewicach, opiekun plastyczny: Hanna Rekowska

Wyróżnienie – Kinga Richert – Szkoła Podstawowa w Głodowie, opiekun plastyczny Aleksandra Dawidow


W  kategorii wiekowej  13-15  lat

I miejsce – Alicja Czapiewska – Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego
w Brusach, opiekun plastyczny: Renata Goebel

II miejsce – Ewelina Gostomczyk – Zespół Szkół w Swornegaciach, opiekun plastyczny: Urszula Szulc

III miejsce – Vanessa Wicher – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3
w Kościerzynie, opiekun plastyczny: Danuta Landowska

III miejsce  Iga Kurzyńska – Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego
w Brusach, opiekun plastyczny: Renata Goebel

Wyróżnienie – Magdalena Biernacka – Zespół Szkół w Stowięcinie, opiekun plastyczny: Renata Lemik

W  kategorii wiekowej 16 - 20 lat

I miejsce – Kornelia Jaworska – Młodzieżowy Dom Kultury w Słupsku, opiekun plastyczny: Wanda Kowalik

II miejsce – Marta Majewska – Koło plastyczne przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Kościerzynie, opiekun plastyczny: Danuta Landowska

Wyróżnienie  – Martyna Goliwąs Koło plastyczne przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Kościerzynie, opiekun plastyczny: Danuta Landowska

 

Jury dodatkowo przyznało pięć nagród dla uczniów ze Szkół Specjalnych:

Nagroda – Emilia Pestka – Zespół Szkół Specjalnych w Czersku, opiekun plastyczny: Beata Szynwelska

Nagroda – Agnieszka Elgert – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Żukowie, opiekun plastyczny: Stanisława Cirocka

Nagroda – Dominik Scheffs – Zespół Szkół Specjalnych w Czersku, opiekun plastyczny: Beata Szynwelska

Nagroda – Wiktoria Potracka – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Żukowie, opiekun plastyczny: Stanisława Cirocka

Nagroda – Beata Gornowicz – Zespół Szkół Specjalnych w Czersku, opiekun plastyczny: Beata Szynwelska

Zwycięscy konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy pamiątkowe a opiekunowie plastyczni podziękowania za udział w XXI Pomorskim Konkursie Plastycznym „Jesień na Kaszubach”, duże zaangażowanie w tworzeniu pięknych dział plastycznych i rozwijanie zainteresowań wśród dzieci i młodzieży.

 

Całej uroczystości wręczenia nagród lauretom konkursu plastycznego towarzyszyły występy wokalne w wykonaniu Marty Czarnowskiej i Klaudii Kropidłowskiej z Kaszubskiego Zespołu Folklorystycznego "Gwiżdże" oraz Sary Janikowskiej i Edyty Piechowskiej.

Marta Czarnowska i Klaudia Kropidłowska

Sara Janikowska i Edyta Piechowska

Więcej zdjęć na Facebooku CKiB w Brusach, zobacz...

 

 

 
 




Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011