LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

W czwartek 24 listopada w sali widowiskowej Centrum Kultury i Biblioteki odbyło się spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim. Na spotkanie przybyli uczniowie z Gimnazjum w Brusach i Lubni oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Brusach.

Spotkanie z autorem odbyło się w ciekawej atmosferze. Okazało się, że pan Arkadiusz jest nie tylko świetnym pisarzem, ale niezwykle interesującym człowiekiem. Doskonale przemawiał do młodzieży. Wielkim atutem spotkania była prezentacja multimedialna przygotowana przez autora, w której zamieścił historię swojego życia i twórczości.

Pan Arkadiusz opowiadał o detektywach na świecie nawiązując do najsłynniejszych swoich opowiadań z serii Pan Samochodzik. Niemirski jest kontynuatorem serii książek o przygodach ciągle aktualnego i fascynującego historyka i muzealnika Tomasza czyli Pana Samochodzika, Zbigniewa Nienackiego. Autor napisał 16 książek poświęconych temu bohaterowi i jak oznajmił nie jest to koniec przygody z Panem Tomaszem.

Na zakończenie spotkania autor rozdał autografy. Biblioteka też dostała! Było super!


Arkadiusz Niemirski, autor książek dla młodzieży i dorosłych. W 2000 zadebiutował powieścią “Pan Samochodzik i skarby wikingów”. Do 2006 wzbogacił tę kultową serię
o szesnaście tomów. W lipcu 2003 nakładem wydawnictwa
OSSOLINEUM ukazała się jego pierwsza “oryginalna” powieść detektywistyczna dla młodzieży “Pojedynek detektywów”,
a na jesieni tego samego roku zbiór opowiadań kryminalnych “
Zbrodnia prawie doskonała”.

“Prowokator” (Wydawnictwo Wołoszański, 2014) to jego ostatnia powieść dla dorosłych.
Na jesieni 2015 na rynku księgarskim pojawiły się wznowienia dwóch starszych powieści:
“Pojedynek detektywów” i “Testament bibliofila” z nowym zakończeniem (Wydawnictwo “Skrzat”).

“Dziennik grzesznika” to jego najnowszy tom (2016).

W latach osiemdziesiątych pisał skecze satyryczne oraz występował na estradzie w kabarecie pod nazwą “kabaret i...”, który założył z kolegą Darkiem Olakiem jeszcze w czasach licealnych; ostatni profesjonalny występ miał miejsce w Siedlcach w 1991 (wspólnie
z J. Filarem). Przez kilka lat współpracowa z III Programem Polskiego Radia (gościnnie
w audycjach rozrywkowych kabaretu
DŁUGI: “To się nadaje” i “Móżdżek po polsku”). Zdarzały się też epizody w TVP 1, co zawdzięczał uprzejmości satyryka Pawła Dłużewskiego.

W latach dziewięćdziesiątych obronił tytuł magistra Zootechniki, potem pracował
w instytucie naukowym; otworzył nawet przewód doktorski z dziedziny ekologii, lecz ostatecznie zrezygnował z kariery naukowej, by zająć się twórczością literacką (1999). Współpracował i współpracuję z prasą lokalną oraz magazynami muzycznymi (Tylko Rock,
Teraz Rock). Jako Niemirski uprawia od czasu do czasu publicystykę (Najwyższy Czas, Nowy Dziennik).

Do 2006 udało mu się stworzyć 16 tomów popularnej kontynuacji serii Pan Samochodzik i... (WARMIA). Teraz zajmuję się wyłącznie “oryginalną” twórczością. I tak, w ostatnich latach ukazały się dwie detektywistyczne książki dla młodzieży Pojedynek detektywów i Testament bibliofila (OSSOLINEUM), dla dorosłych napisał, zbiór opowiadań kryminalnych Zbrodnia.

 Więcej zdjęć na Facebooku CKiB w Brusach, zobacz...

 

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011