LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

                         Miejska Biblioteka Publiczna w Brusach  z okazji X-lecia Programu „Równać Szanse”

 

W tym roku ogólnopolski Program „Równać Szanse” obchodzi dziesięciolecie. Z tej okazji w dniach 22-23 września w Pałacu w Łochowie odbyło się uroczyste podsumowanie dotychczasowych dokonań, połączone z wręczeniem wyróżnień laureatom jubileuszowych konkursów.

Wszystkich przybyłych przywitał Radosław Jasiński, Dyrektor Programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Artur Łęga, Koordynator Programu „Równać Szanse”. Następnie po raz pierwszy został zaprezentowany film, przygotowany na X-lecie Programu. Film został nagrodzony brawami przez osoby zgromadzone na sali. Po zakończeniu filmu, prof. Anna Giza-Poleszczuk wygłosiła laudację.

Następnie kolejno zostali uhonorowani laureaci konkursów zorganizowanych z okazji obchodów X-lecia Programu oraz przyznane zostały nagrody honorowe.

Miejska Biblioteka Publiczna w Brusach wzięła udział w konkursie „Z każdej strony o projekcie”, w którym przedstawiła w formie prezentacji multimedialnej działania jakie realizowała podczas przebiegu projektu „Młodzież po kaszubsku”. Spośród nadesłanych na konkurs prac prezentacja z Brus została wyróżniona. Nagrodę w postaci statuetki i dyplomu z rąk Radosława Jasińskiego oraz Artura Łęgi odebrała Anna Orlikowska.

W jubileuszowym spotkaniu w Łochowie wzięli udział przedstawiciele samorządów, instytucji wspierających, koordynatorzy i realizatorzy projektów, trenerzy, eksperci i organizatorzy. W drugim dniu uczestnicy spotkania mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach i dyskusji panelowej m.in. o zagadnieniach związanych z dobrem wspólnym w społecznościach lokalnych, o budowaniu partnerstwa i skuteczności działań, zwiększaniu aktywności społecznej, a także o nowych technologiach w pracy na rzecz wspólnego dobra.

Program „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW), prowadzony od 2001 roku przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży, wspiera młodych ludzi z małych miejscowości i terenów wiejskich wyrównując ich szanse na dobry start w dorosłe życie. W ramach Programu organizacje pozarządowe, biblioteki i gminne domy kultury oraz grupy nieformalne, z miejscowości do 20 tys. mieszkańców, otrzymują dofinansowanie na realizację autorskich projektów. W przeciągu 10 lat Program objął swoim zasięgiem niemal całą Polskę. W trakcie 10 lat działalności Programu zrealizowano 1674 projektów, na kwotę 18 926 388 zł. W dotowanych projektach wzięło bezpośrednio udział 121.339 młodych ludzi a łącznie objęły one swoim zasięgiem blisko 400.000 osób. Miejska Biblioteka Publiczna w Brusach już po raz drugi uczestniczyła w regionalnym konkursie grantowym „Równać Szanse”.

powrót do opisu ...

                       
 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011