LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

W piątek 11 listopada 2016 r. na sali widowiskowej Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach odbył się Koncert Patriotyczny uświetniający 98. rocznicę Narodowego Święta Niepodległości.


Koncert rozpoczęły występami pianistki z instytucji kultury w Brusach, które uczą się gry na pianinie pod okiem Pani Katarzyny Scheffler. Swą grą nie tylko popularyzowały tradycję grania, ale też śpiewania pieśni patriotycznych, by te pieśni ciągle „żyły”, by młode pokolenie o nich nie zapomniało, by dalej wzruszały polskie serca, będąc częścią naszej historii i narodowej kultury. W ich wykonaniu widzowie mogli usłyszeć, m. in. „Boże, coś Polskę”, „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”, „Wszystko, co nasze, Polsce oddamy” i inne utwory. (program koncertu)

Natalie Sikorska

Zofia Gierszewska

Kinga Sikorska

Natalia Kiedrowska

Daria Prądzinska

Zuzanna Kowalczyk

Kaja Goebel

Michalina Goebel

Kalina Kosecka

Dominika Lubińska

Pani Katarzyna Schefler

Emilia Czapiewska

Wiktoria Prądzinska


Po nich widzowie mogli usłyszeć najpiękniejsze polskie pieśni narodowe w wykonaniu artystów operowych z Bydgoszczy, Grażyny Nity i Adama Zaremby, którym akompaniowała Adriana Wdziękońska. Ich występ składał się z 3 części. Jedna z nich poświęcona była twórczości Hanki Ordonówny. Widzowie mogli posłuchać takich piosenek jak: „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Na pierwszy znak” czy „Kochany” i inne.

Adam Zaremba - bartyon operowy z Bydgoszczy

Grażyna Nita

 

Choć sala widowiskowa Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach bywa miejscem różnych występów, rzadko zdarza się, by śpiewała tu... publiczność. W trzeciej części koncertu tak było, kiedy to artyści zachęcili wszystkich do wspólnego śpiewania. Razem z muzykami Burmistrz Brus Witold Ossowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej Beata Zblewska i mieszkańcy Brus śpiewali wspólnie pieśni narodowe. Każdy bowiem na początku koncertu dostał teksty, i razem z artystami mogli śpiewać patriotyczne pieśni.

Koncert zakończył się w miłej atmosferze. Widzowie podziękowali artystom owacją na stojąco. Mieszkańcy wychodzili wzruszeni, niektórzy ze łzami w oczach…


W tak miej atmosferze zakończyły się obchody 98. Rocznicy Narodowego Święta Niepodległości w Brusach.

Więcej zdjęć z koncertu na Facebooku CKiB w Brusach, zobacz...

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011