LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

   19.08.2011 Trzecie spotkanie bibliotek

Dnia 19 sierpnia 2011 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Polnicy odbyło się trzecie spotkanie Biblioteki Wiodącej z Bibliotekami Partnerskimi w ramach Mikrograntu „Podaj Dalej”,  który jest w całości sfinansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. W spotkaniu wzięło udział 18 bibliotekarek z bibliotek publicznych w Brusach, Trzebielinie, Człuchowie, Suchorzu, Wierzchowie, Rychnowach i Czersku. Tematem spotkania było „Umiejętność planowania w odpowiednim czasie i wykorzystania zdobytych środków pozabudżetowych na działalność kulturalną”. Ponadto spotkanie było podsumowaniem dotychczasowej współpracy Biblioteki Wiodącej z Bibliotekami Partnerskimi i fundacjami, z których biblioteki otrzymały dofinansowanie na realizację projektów w ramach I rundy Programu Rozwoju Bibliotek.

Spotkanie rozpoczęło się recytowaniem wierszy przez dzieci z biblioteki w Polnicy. Po  występie omówiono realizację trzech projektów: MBP w Brusach pn.”Młodzież po kaszubsku” i GBP w Trzebielinie „Bibliodzieciaki” oraz „Pielęgnujemy tradycje, łączymy pokolenia”. Bibliotekarze z Czerska mówili o wystawie z Programu Rozwoju Bibliotek „Biblioteka. Miejsce działania. Miejsce czytania.”

Następnie uczestnicy spotkania udali się do nowo wyremontowanej fili w Rychnowach, gdzie każdy mógł zwiedzić filię i porozmawiać o możliwościach dofinansowania na remonty placówek bibliotecznych. Na zakończenie wszystkie bibliotekarki stwierdziły, iż są otwarte na współpracę i mają wolę podtrzymywania dalszych kontaktów, które mają służyć wymianie doświadczeń i rozwiązywaniu realnych problemów bibliotekarskich.

Kolejne spotkanie w ramach mikrograntu odbędzie się jeszcze w sierpniu poprzez Skype, jako możliwość komunikowania się oraz wykorzystania sprzętu otrzymanego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

 

powrót do opisu ...

                                                       
 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011