LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

OŻAROWIACY – OŻARÓW MAZOWIECKI - POLSKA    

Zespół Ludowy „Ożarowiacy” powstał w 2002 roku .Gdy zespól powstawał liczył około 10 dzieci a  obecnie jest największą reprezentacyjną  grupą folklorystyczną w Powiecie Warszawskim Zachodnim. Zrzesza dzieci ,młodzież i dorosłych . Obecnie  pracujemy w czterech grupach wiekowych łącznie/liczba członków 96/ .Działa w Domu Kultury „Uśmiech” w Ożarowie Mazowieckim.  Celem działalności zespołu jest popularyzacja i kultywowanie polskiej kultury ludowej poprzez taniec , muzykę ,obrzędy  i śpiew.

Zespół ma na swoim koncie wiele koncertów w kraju i za granicą , zdobywa czołowe miejsca na przeglądach i festiwalach .Daje wiele koncertów okolicznościowych i charytatywnych.

Program artystyczny zespołu wypełniają  tańce i pieśni z regionu  łowickiego, krakowskiego,   śląskiego, spiskiego, lasowiaków ,kaszubskiego, sądeckiego, a także  polskie tańce narodowe jak polonez ,mazur,  krakowiak , oberek, kujawiak , oraz  spektakle oparte o polskie zwyczaje i obrzędy ludowe, kolędy i pastorałki oraz pieśni patriotyczne . Kierownikiem artystycznym jest ,pani Małgorzata Wojciechowska, natomiast zespołowi na koncertach towarzyszy kapela ludowa prowadzona przez pana Waldemara Dąbrowskiego.


 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011