LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

 

ZESPÓŁ  FOLKLORYSTYCZNY  ALKA – KŁAJPEDA - LITWA

Zespół działa przy Etnicznym Centrum Kultury Gminy Kłajpeda gdzie istnieje łącznie siedem grup zajmujących się folklorem i tradycyjną muzyką litewską:
Zespół Folklorystyczny  Alka
Zespół Folklorystyczny  Kursiu ainiai
Zespół Tradycyjnej Muzyki  Instrumentalnej Senoliai
Dziecięcy Zespół Folklorystyczny  Kursiukai
Dziecięcy Zespół Folklorystyczny  Alkiukai
Dziecięco - młodzieżowy Zespół Folklorystyczny  Vorusnele
Zespół Folklorystyczny  Audenis

Zespoły te są dobrze znane w regionie i kraju, wśród publiczności wielu uroczystości i festiwali folklorystycznych. Wszystkie grupy Centrum kierują swoją uwagę na badania, promocję i upowszechnianie skarbca muzyki, pieśni i tańców regionu Kłajpedy. Tradycyjne stroje regionalne noszone są na koncertach a instrumentarium obejmuje specyficzne instrumenty tej ziemi.
Trzy grupy Etnicznego Centrum Kultury - Kursiukai, Senoliai i Vorusnele -zdobyły prestiżową nagrodę krajową Auksine paukste (Złoty Ptak).

Etniczne Centrum Kultury Gminy Kłajpedy powstało 1 kwietnia 1991. Misją jego jest wspieranie kultury etnicznej Litwy i propagowanie tradycji regionu, zarówno na Litwie, jak i za granicą. Ośrodek ten jest jednym z najważniejszych ośrodków kulturalnych w mieście. Ludzie gromadzą się tu podczas wakacji i ferii, odżywają stare tradycje charakterystyczne dla wybrzeża bałtyckiego i są promowane, młodzież uczy się tradycyjnego rzemiosła i obyczajów. Centrum organizuje także wystawy, wykłady, dyskusje i inne imprezy edukacyjne.

W Kłajpedzkim Etnicznym Centrum Kultury pracuje 17 pracowników.
Co drugi rok Etniczne Centrum Kultury Gminy Kłajpedy organizuje międzynarodowy  festiwal folklorystyczny Parbeg i międzynarodowy obóz dla dzieci i młodzieży Velungis.


 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011