LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Odjazdowy Bibliotekarz: Brusy + Chojnice = Drzewicz

Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach oraz Stowarzyszenie LekTURa z Miejską Biblioteką Publiczną w Chojnicach zapraszają na rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz, organizowany w ramach ogólnopolskiej akcji pod tą samą nazwą. W tym roku bibliotekarze z Brus i Chojnic jadą do Drzewicza i podobnie jak w zeszłym roku będą promować nie tylko czytelnictwo i jazdę na rowerze, ale także wspólną integrację z między placówkami bibliotecznymi.  

Rajd Odjazdowy Bibliotekarz odbędzie się w sobotę 11 czerwca 2016 roku. Zbiórka dla rowerzystów z Brus przed siedzibą Centrum Kultury i Biblioteki przy ul. Dworcowej 18. Start o godz. 11.00. Do pokonania będzie trasa 30 km. W Drzewiczu na terenie przy Jeziorze Łąckim, udostępnionym przez Ośrodek Wypoczynkowy Henryka i Urszuli Soszków, spotkamy się z uczestnikami Odjazdowego Bibliotekarza, którzy przyjadą z Chojnic. Tam dla uczestników przygotowaliśmy liczne atrakcje, m.in. konkursy, miniturniej siatkówki i ciepły posiłek. Po odpoczynku około godz. 15.00 nastąpi wspólny powrót do Brus Kaszubską Marszrutą. Chętni mogą się już zgłaszać, dołączając do wydarzenia poprzez zgłoszenie w bibliotece w Brusach oraz w filiach bibliotecznych w Męcikale, Leśnie i Małych Chełmach.

Regulamin rajdu dostępny jest na stronie www.ckibbrusy.pl lub w bibliotece CKiB.

Odjazdowy Bibliotekarz to rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników, pasjonatów książek i rowerów. Celem akcji jest przyjemne i aktywne spędzenie wiosennego dnia w gronie osób o podobnych pasjach. W całej Polsce takie rajdy organizowane są w maju i czerwcu. Kolorem akcji niezmiennie jest pomarańczowy, dlatego zachęcamy do założenia czegoś pomarańczowego. W tym roku jednym z konkursów będzie wybór najbardziej pomarańczowego uczestnika chojnicko-bruskiego rajdu.

Bibliotekarki w gminie Brusy liczą na dużą liczbę uczestników i odjazdowy przejazd!

Opis trasy Brusy – Drzewicz:

Start: Brusy, parking przy Centrum Kultury i Biblioteki,

parking przy Urzędzie Gminy,

ulica Młyńska,

ulica Ogrodowa,

ulica Targowa,

ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Armii Krajowej i Wojska Polskiego,

ulica Derdowskiego,

ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Karnowskiego,

ścieżka rowerowa wzdłuż drogi wojewódzkiej 236, przez miejscowości:

Czyczkowy, Wielkie Chełmy

Meta: Drzewicz 


 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011