LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Wystawa "20 lat w krainie puchacza" w Męcikale

Zapraszamy do Filii bibliotecznej w Męcikale na zwiedzanie wystawy fotografii przyrodniczej pt. "20 lat w krainie puchacza".


Wystawa związana jest z uroczystymi obchodami 20-lecia Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Prezentuje fotografię artystyczną przeszło 20. gatunków ptaków charakterystycznych dla obszaru ZPK, ze szczególnym uwzględnieniem puchacza, największej europejskiej sowy, która jest symbolem Parku.

Wystawa prezentowana była wcześniej m.in. w Muzeum Historyczno-Etnograficznym w Chojnicach, Kaszubskim Domu Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach, w Chacie Kaszubskiej w Brusach Jagliach i Starogardzkim Centrum Kultury.  

Ptaki żyjące w lasach i nad jeziorami Zaborskiego Parku Krajobrazowego poddawane są presji turystycznej, która może być czynnikiem ograniczającym możliwość rozwoju lokalnych populacji, szczególnie w okresie przypadającym na miesiące wakacyjne, kiedy większość ptaków wyprowadza lęgi. Obecność ludzi zwykle wpływa negatywnie na ptaki, jednak siła tego wpływu zależy od zachowania ludzi. Pracownicy ZKP mają nadzieję, że organizacja wystawy przyczyni się do popularyzowania wiedzy o biologii i ochronie ptaków i doprowadzi do zachowania najcenniejszych zakątków pomorskiej przyrody.

Zdjęcia ptaków zostały wybrane w ogólnopolskim konkursie fotograficznym rozpisanym przez Zaborski Park Krajobrazowy. Autorami jest dziesięciu pasjonatów fotografii przyrodniczej: Cezary Korkosz, Mariusz Pomaski, Bogusław Kotlarz, Ewa Szałek, Tomasz Szada Borzyszkowski, Piotr Rydzkowski, Jerzy Grzesiak, Łukasz Ziewacz, Marek Sławski, Marcin Dyduch.

Opisy fotogramów w języku polskim i kaszubskim. Tłumaczenie: uczniowie Kaszubskiego Liceum Ogólnokształcącego w Brusach pod opieką Felicji Baska-Borzyszkowskiej.

Wystawę w Męcikale można oglądać przez całe wakacje, do końca sierpnia 2011 r. w godzinach:

 

Poniedziałek:    800-1200                                     

Wtorek:           1400-1800                      

Środa :            1200-1600                                              

Czwartek:       1400-1800                                            

Piątek :            1200-1600                                                          

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

powrót do opisu ...

                                       
 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011