LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

 21.01.2011 Spotkanie organizacyjne kursu komputerowego

W związku z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców gminy Brusy kursem komputerowym, który trwał od października do grudnia pracownicy biblioteki pozyskali dofinansowanie na kontynuację dalszych zajęć z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach programu „Aktywna Biblioteka”.

21 stycznia odbyło się spotkanie organizacyjne kursu komputerowego dla seniorów pn. „Komputer polubił seniora”. Zajęcia prowadzi pan Marek Warnke nauczyciel informatyki w Gimnazjum w Brusach. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy, spotkania będą się odbywać w środy w godzinach od 16 do 18. Kurs zakończy się w maju 2011 r. Grupy liczą po 7 osób ze względu na ilość stanowisk komputerowych dla użytkowników w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brusach.
Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z podstawami interfejsu w systemie Windows; podstawowymi funkcjami w edytorze tekstu; Internetem od podstaw; z zakładaniem i obsługą poczty e-mail, GG i Skype; portalami społecznościowymi oraz zapisywaniem i archiwizacją danych.

Informujemy mieszkańców gminy Brusy, że nie ma już miejsc aby uczestniczyć w kursie komputerowym. Jeśli będzie taka potrzeba pracownicy biblioteki będą rozważać możliwość rozpoczęcia nowego kursu komputerowego dla seniorów w przyszłości.

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011