LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Czym jest muzyka? Nie wiem.
Może po prostu niebem z nutami zamiast gwiazd.

Tą poetycką strofą, pytaniem poety: czym jest muzyka, pytaniem chyba retorycznym, rozpoczął się koncert duetów fortepianowych wychowanków Pani Katarzyny Schefler w niedzielne popołudnie 24 kwietnia w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach.

Konferansjerka Natalie Sikorska

Na koncert muzyczny przyszło wiele osób. Swoje występy rozpoczęła Kalina Kosecka  utworami: Rodzice zwołują swe dzieci w lesie, Piosenka o konikach polnych oraz wspólnie z mamą wykonała Trzy kurki – ze zbioru Fortepian dla najmłodszych, w opracowaniu na 4 ręce.

Kalina Kosecka

Kalina z mamą!

Rodzajem kameralistyki fortepianowej są utwory na cztery ręce. Swoje umiejętności muzyczne pokazała Apolonia Peplińska, która zagrała Ptaszyna, Rosyjska pieśń ludowa oraz Cień.

Apolonia Paplińska w duecie z p. Kasia Schefler

Kolejną wykonawczynią była Zosia Gierszewska, która zagrała utwory klasyków wiedeńskich, czyli Mozarta i Beethovena oraz opracowanie muzyczne niemieckiego kompozytora Romantyzmu - Franciszka Schuberta w wykonaniu na 4 ręce. Były to utwory: Come alive, Menuet G-dur Jana Sebastiana Bacha, Taniec niemiecki Wolfganga Amadeusza Mozarta, Tańce niemieckie Ludwika van Beethovena oraz Marsz dzieci Franciszka Schuberta.

Zosia Gierszewska

Po niej wystąpił duet sióstr Michaliny i Kai Goebel. Kaja zagrała Mam chusteczkę haftowaną, Kaczka pstra, Złota trąbka, a na koniec wspólnie z Michaliną wykonały Polkę – polskiej kompozytorki - Janiny Garści. W kolejnej części zaprezentowała się Michalina z utworami: Requiem for a Dream, czyli ścieżka dźwiękowa do filmu Requiem dla snu, skomponowana przez Clinta Mansella.

Kaja Goebel

Michalina z Kają Goebel

 

Kolejnym muzycznym duetem były siostry Sikorskie. Kinga zagrała dwa utwory, pod tytułem: U kowala na wsi ze zbioru Szkoła na fortepian Klechniowskiej oraz Cień Wasilija Kalinnikowa, natomiast Natalie wykonała nokturn, czyli instrumentalną pieśń o charakterze księżyca… nocy.

Kinga z Natalie

Natalie Sikorska z p. Kasią Schefler

W niedzielne popołudnie dla uczestników spotkania zagrała również Dominika Lubińska, która przedstawiła utwór austriackiego kompozytora, wirtuoza gry na instrumentach klawiszowych Taniec niemiecki. Tuż po nim wykonała inne utwory, również na 4 ręce. Był to utwór Dmitrija Kabalewskiego Błazny cyrkowe; Musette D-dur, najwspanialszego przedstawiciela Baroku w muzyce, czyli Jana Sebastiana Bacha oraz utwór Samuela Majkapara pt. W ogrodzie.

Dominika Lubińska

Natalia Kiedrowska pochwaliła się wykonaniem utworów: Sonatina F-dur Johanna Baptista Wanhalla, Choroba lali Piotra Czajkowskiego, W krainie krasnoludków Alec’a Rowley’a, Menuet F-dur Jana Sebastiana Bacha, Starodawna piosenka francuska Piotra Czajkowskiego, Polka – Janka opr. rosyjskiego kompozytora na 4 ręce oraz Pstrąg Franciszka Schuberta - również w opracowaniu na 4 ręce.

Natalia Kiedrowska

Wśród wykonawców był trzeci duet sióstr Daria i Wiktoria Prądzinskie. Daria wykonała utwór Anny Marii Klechniowskiej, polskiej kompozytorki, pianistki Kukułkę. Następnie zagrała trzy miniatury Oda do radości  Ludwika van Beethovena, Mam chusteczkę haftowaną oraz Kaczka pstra. Potem Wiktoria zagrała z Darią na 4 ręce Polkę i Kruka.

r

Daria i Wiktoria Prądzinskie

Jedynym mężczyzną był Mikołaj Rutowski, który zagrał Piosenkę o konikach polnych - ze zbioru Szkoła na fortepian Anny Marii Klechniowskiej, Etiuda Schitte’go, Rosyjską pieśń ludowa - w opracowaniu na 4 ręce i Cień, Wasilija Kalinnikowa - w opracowaniu również na 4 ręce.

Mikołaj Rutowski

Ostatnią wykonawczynią była najmłodsza, bo 5-letnia Julia Rudnik. Julia wykonała aż cztery utwory z maleńkiej szkoły czytania nut.

Julka Rudnik

Na tym wykonaniu zakończył się niedzielny Koncert Duetów Fortepianowych, który dostarczył uczestnikom sporo niezwykłych przeżyć i muzycznych wrażeń.

Więcej zdjęć na Facebooku CKiB w Brusach, zobacz...

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011