LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

WarsztatyKreatywni w bibliotece” organizowane przez naszą bibliotekę cieszą się coraz większą popularnością. Na pierwszym poświątecznym spotkaniu w dniu 5 kwietnia, uczestniczki warsztatów zmierzyły się z techniką decoupage.

Decoupage to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio przygotowaną powierzchnię drewnianą, metalową, szklaną, plastikową, ceramiczną lub tkaninę, wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. Następnie pokrywa się powierzchnię wieloma warstwami lakieru. Słowo decoupage pochodzi ze słownictwa francuskiego „decouper” – wycinać. Technika łatwa i bardzo przyjemna wymagająca jedynie staranności wykonania.

Uczestniczki warsztatów zdobiły drewniane skrzynki – chusteczniki. które najpierw zostały pomalowane farbą akrylową, następnie na suchą powierzchnię naklejano wycięte elementy z serwetek papierowych. Na koniec tak wykonaną pracę pokryto lakierem.

Efekty pracy przechodzą najśmielsze oczekiwania. Pozytywnie zmotywowane sukcesami z wcześniejszych zajęć uczestniczki, odważnie eksperymentowały z nową techniką zdobienia. Chusteczniki, które powstały na warsztatach będą wspaniałą ozdobą domowego wnętrza, a może również prezentem dla bliskich.

 


Więcej zdjęć na Facebooku CKiB w Brusach, zobacz...

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011