LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

 28.05.2011 Piknikowy Bal Seniorów

Miejska Biblioteka Publiczna w Brusach wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddziałem w Brusach i Chojnicach w sobotę, 28 maja 2011 r. zapewnili uczestnikom kursu komputerowego oraz członkom i sympatykom Związku  wspólną zabawę na Półwyspie w Męcikale. Przybyłych uczestników powitali: Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej – Anna Orlikowska oraz Prezesi PZERiI Teresa Breska i Ryszard Siuda.

Spotkanie było podsumowaniem projektu „Komputer polubił seniora”, na który biblioteka w Brusach otrzymała dofinansowanie z Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności w Programie Rozwoju Bibliotek.

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

W spotkaniu uczestniczyli seniorzy z Brus i Chojnic oraz uczestnicy kursu komputerowego, który był organizowany w bibliotece od stycznia do maja 2011 r. Wspólna biesiada była doskonałą okazją do wesołej zabawy.

Gościem honorowym spotkania był Burmistrz Brus Witold Ossowski, który pomimo licznych swoich zajęć przybył by razem z seniorami miło spędzić czas. Burmistrz przywitał uczestników Pikniku oraz wyraził zadowolenie z wciąż rozwijającej się aktywności seniorów i z udziału biblioteki w Brusach w ogólnopolskim Programie Rozwoju Bibliotek, którego celem było wzmocnienie potencjału bibliotek w małych miejscowościach i na wsi.

Do tańca przygrywał zespół „Lido”, który zapewnił wspaniałą oprawę muzyczną pikniku bawiąc gości. Piknik rozpoczęły gry sprawnościowe. Przeciągano linę, ścigano się w workach, rzucano laczkiem w dal oraz tańczono z balonikami. Walka była wyrównana, co świadczy o doskonałej kondycji seniorów. Następnie uczestnicy spotkania bawili się wspólnie przy muzyce tańcząc i śpiewając biesiadne piosenki. Uśmiechu i poczucia humoru może pozazdrościć im wielu nastolatków. Obiad spożyty w cieniu drzew dodał ochoty do dalszej zabawy. Każdy korzystał ze świeżego powietrza i zacienionych ławek. Pieczone kiełbaski, tort lodowy, grochówka i drożdżówka wzmocniły siły i przedłużyły spotkanie do godzin popołudniowych. Podczas spotkania organizatorzy zapewnili uczestnikom liczne atrakcje. Można było przejechać się wozem lub bryczką konną.

Dzięki dofinansowaniu w Programie Rozwoju Bibliotek oraz wspaniałej współpracy biblioteki i Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów możliwe było zorganizowanie atrakcyjnego spotkania dla ok. 120 seniorów i zapewnienie odpowiednich warunków do rekreacji i rywalizacji sportowej. Następne spotkanie już we wrześniu z okazji „Pożegnania Lata i Powitania Złotej Jesieni przez seniorów”.

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011