LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

W sobotę 13 lutego w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach odbył się niezwykły koncert. Koncert połączony był także z zbliżającym się świętem – Walentynkami, w którym każdy obdarowuje się drobnymi upominkami. Taki drobny upominek specjalnie dla swoich babć i dziadków złożyło ponad 150 dzieci i młodzieży uczącej się tańca i śpiewu w placówce. Podczas koncertu odbyło się 7 premier i tancerzom rozdano prawie 200 cukierków!

Koncert rozpoczął się premierą, czyli pokazem baletu klasycznego w wykonaniu 13 baletnic pod kierunkiem Wojciecha Chylewskiego. Dziewczynki po raz pierwszy przy drążkach pokazały bruskiej widowni układy i subtelny taniec.

Następnie po nich po raz pierwszy pod kierunkiem Haliny Szczepańskiej wystąpiły dzieci z Mini Orkiestry. Dzieci przy własnym akompaniamencie na instrumentach perkusyjnych i dętych wykonały piosenki dla babci i dziadka oraz zarecytowały wiersz.

Kolejnym punktem koncertu były występy dzieci z grup tańca nowoczesnego pod kierunkiem Dominiki Kołodziej. Na scenie najpierw pokazały się dzieci z FORMACJI 7-9 HIP HOP. Po nich swoje umiejętności w solowym tańcu pokazała Emilia Miętka a zaraz po niej najmłodsi tancerze z FORMACJI 4-6 HIP HOP. Piękny taniec pokazały w duecie dwie tancerki Marta Szczęsna i Julia Kopiszka.


Po tańcu nowoczesnym zaprezentowały się grupy tańca narodowego i folklorystycznego przygotowane przez Katarzynę Kamrowską. Pierwsze na scenie zatańczyły najmniejsze dzieci z grupy MALUCHY, które pokazały taniec „Kosi kosi” i „Koziorajkę” oraz zaśpiewały piosenkę „Wielka wyprawa”. Po tej grupie dwie małe pary z tańca narodowego: Kinga i Jaś oraz Lena i Paweł, zatańczyły Polkę, a pary: Zuzia i Kuba oraz Pola i Paweł zatańczyły Krakowiaka. Po maluchach ponownie wystąpiły grupy tańca nowoczesnego. FORMACJA 10-13 HIP HOP zatańczyły Street Dance oraz na scenie pokazał swój taniec duet JAZZ Oliwia Cysewska i Marta Szczęsna.

Następnie Polkę zatańczyły dwie pary tańca narodowego: Zuzia i Paweł oraz Iga i Mikołaj. Po nich wystąpiła kolejna grupa tańca ludowego PURTKI. Dzieci zaśpiewały „Hola, hola ha” oraz zatańczyły taniec „Szewiec”. Dzieci z grupy DZOTCZI pokazały „Klepocza”, „Sztery mile” i „Krzyżnik”.


I znów przyszedł czas na taniec nowoczesny. Na scenie pojawił się duet JAZZ: Nikola Kiedrowicz i Nikola Nadolna oraz w tańcach solo wystąpiła Marta Szczęsna i Oliwia Cysewska.


Kolejnymi premierami był występ tancerzy z grupy Gwiżdże, którzy po raz pierwszy w strojach lubelskich wykonali „Suitę Lubelską” oraz młodzieży z grupy KREBANE, którzy wykonali „Suitę Rzeszowską”. Po zakończeniu swoich występów wnuki Marta, Gabriel i …. Stoltmann złożyli życzenia i kwiaty swoim dziadkom z okazji 45-lecia ich ślubu a cała widownia zaśpiewała 100 lat. 100 lat śpiewane było aż 3 razy! Następnie życzenia z okazji imienin otrzymała Katarzyna Kamrowska – instruktorka grup tańca ludowego i narodowego oraz tancerka z grupy Krebane, która właśnie 13 lutego obchodziła 19-te urodziny. 


Koncert zakończyła Formacja BLAZE HIP HOP z pokazem tańca, za który otrzymała nagrodę na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego w Łebie w tym roku. 

Ponad 300-osobowa widownia gromkimi brawami dziękowała artystom za wspaniały koncert i z wzruszeniem opuszczała salę widowiskową Centrum Kultury i Biblioteki.

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na koncert i ubogacili go swoją obecnością. Dziękujemy osobom, które przyczyniły się do organizacji tego wspaniałego widowiska:

·         dzieciom z Mini Orkiestry i Halinie Szczepańskiej

·         dzieciom z grupy baletowej i Wojciechowi Chylewskiemu

·         dzieciom i młodzieży z grup tańca nowoczesnego HIP HOP i JAZZ i Dominice Kołodziej

·         dzieciom i młodzieży z grup i par tańca narodowego oraz folklorystycznego: Maluchy, Purtki, Dzotczi, Gwiżdże i Krebane i Katarzynie Kamrowskiej

·         za grę w kapeli i akompaniament: Marcie Miszczyk,  Arkadiuszowi Peplińskiemu i Mirosławowi Stoltmannowi

·         za nagłośnienie: Andrzejowi Pacak

·         za dokumentację fotograficzną: Renacie Goebel

·         oraz za konferansjerkę Krzysztofowi Gradowskiemu.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich mieszkańców na kolejne koncerty organizowane w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach.

 

Więcej zdjęć na facebooku CKiB w Brusach, zobacz...

 

 

 

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011