LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB


Dnia 11 lutego 2016 podczas Czwartkowych spotkań dla dzieci, w bibliotece było bardzo miło i przyjemnie. Tematem przewodnim spotkania były Walentynki.

W bibliotece dzieci dowiedziały się, że jest to święto zakochanych przypadające w dniu 14 lutego. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się o pochodzeniu nazwy tego święta czyli o tym, że na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego, jako patrona zakochanych oraz, że ten dzień stał się, okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.

Dwanaście małych uczestników czwartkowego spotkania w bibliotece dziecięcej wykonało, na tę okazję styropianowe serce, ozdabiane krepą. Dzieci postanowiły, że własnoręcznie wykonane serca podarują osobom, które bardzo kochają, swoim rodzicom.


W drugiej części zajęć bibliotekarki przeczytały milusińskim, opowiadanie Martynka jest chora autorstwa Delahaye Gilbert, ponieważ wiele dzieci nie mogło być obecnych na zajęciach, ze względu na chorobę. Zajęcia zakończono słodkim walentynkowym upominkiem w postaci lizaka w kształcie serduszka.


Na kolejne zajęcia z cyklu Czwartkowe spotkania dla dzieci zapraszamy 10 marca 2016 roku.

Więcej zdjęć na facebooku CKiB w Brusach, zobacz...

 

 

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011