LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ LINKI ARCHIWUM CKiB

W czwartek 28 stycznia członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki spotkali się po raz pierwszy w tym roku aby porozmawiać o przeczytanej książce. Tym razem podjęli się recenzji książki Marii Dueñas „Krawcowa z Madrytu”.

Akcja rozgrywa się na początku XX wieku w Hiszpanii podczas wojny domowej. Sira mieszkanka Madrytu wraz ze swoją matką są krawcowymi. Narzeczonym Siry jest Ignacio i wkrótce ma odbyć się ich ślub. Jednak młoda dziewczyna poznaje Ramira i przed wyznaczoną datą ślubu z Ignacio, Sira ucieka z ukochanym do Maroka porzucając całe swoje dotychczasowe życie. Kochanek nagle znika i zostawia ciężarną kobietę oraz okrada ją ze wszystkiego, pozostawiając długi w hotelu i wrabiając w malwersacje finansowe.

Pomimo przeciwności losu, bliska załamania Sira nie poddaje się i zaczyna walkę z przeciwnościami losu i przechodzi metamorfozę. Zmienia się jej dotychczasowe życie – staje się ….. No właśnie, o tym co dalej dzieje się z główną bohaterką powieści dowiedzą się czytelnicy sięgając po tą ciekawą i pasjonującą książkę. Akcja Krawcowej z Madrytu kończy się po II wojnie światowej.

Gorąco polecamy przeczytanie tej książki, w której świat mody i miłości miesza się ze światem polityki. Tłem akcji są historyczne wydarzenia w Maroku, Hiszpanii i Portugalii. Ciekawym punktem w powieści jest epilog, w którym autorka opisuje wszystkie fakty i wydarzenia po II wojnie światowej w Hiszpanii i życiorysy osób z nimi związanych. Opiera się na wiarygodnych źródłach wiedzy historycznej, które podaje w bogatej bibliografii.

Kolejne omawianie książki już niebawem. Zachęcamy do spotkań i dyskusji na temat współczesnej literatury w Polsce i na świecie. 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011