LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

14 stycznia 2016 odbyły się zajęcia literacko – plastyczne z okazji Dnia Babci i Dziadka w ramach cyklu Czwartkowych spotkań z dziećmi w bibliotece.

Mali przyjaciele biblioteki samodzielnie wykonali w prezencie laurkę dla dziadków na zbliżające się święto. Ponado na podstawie książki „Sto wierszy na każdą okazję” maluchy dowiedziały się, że w różnych krajach na świecie, Święto Babci i Dziadka obchodzone jest w różnych terminach. W Polsce swoje święto babcie obchodzą 21 stycznia a dziadkowie 22 stycznia. Dzieci mówiły o swoich dziadkach, że często słuchają wiele ciekawych historii i ciekawostek oraz dużo cennych porad życiowych. Uczestnicy popołudniowych zajęć wspólnie wysłuchali wierszy pt.: „Dzień Babci, Dzień Dziadka” Wiesława Drabika, „Babcia” Anny Kamieńskiej oraz „Dziadek przyjedzie” Marii Konopnickiej.

Pod koniec zajęć maluchy opwiadali o swoich dziadkach i otrzymali projekt drzewa geanologicznego, by wspólnie z dziadkami i rodzicami sięgnąć do korzeni swoich rodzin. Spotkanie zakończyło się słodkim upominkiem.

Na kolejne Czwartkowe spotkanie z dziećmi z okazji Walentynek zapraszamy 11 lutego 2016 roku o godzinie 16.00.

Więcej zdjęc na Facebooku CKiB w Brusach, zobacz...

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011