LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Wspaniała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Brusach!

Tak można określić tegoroczną organizację WOŚP w Brusach. Żadna organizacja koncertów WOŚP w Polsce nie miała takiego przebiegu jak w Brusach. Pierwszy blok był tylko kaszubski. Dominował taniec i śpiew z naszego regionu.

Na początku wystąpiła najmłodsza grupa ucząca się tańca ludowego w Centrum Kultury i Biblioteki. Dzieci pokazały wspaniały taniec Polka podlaska oraz zaśpiewały Malowany wózek, a dopiero od 3 miesięcy nabywają swoje umiejętności taneczne pod okiem Katarzyny Kamrowskiej.


Kolejną grupą, która pokazała swoje umiejętności taneczne i wokalne przed bruską publicznością była grupa Purtki. Dzieci zatańczyły dwa tańce Nasza nenka oraz Kowal a także zaśpiewały Nasza koza.

Następnie wystąpiły dwie pary z tańca narodowego, które wykonały tajemniczy Oberek w stylu karnawałowym.

Dalszą część bloku kaszubskiego przygotowała dla publiczności grupa Krebane, która zatańczyła tańce lubelskie. Żywiołowość tańców prezentowanych przez Krebane bardzo podobała się bruskiej publiczności, która raz po raz nagradzała młodzież gromkimi brawami.


Przez cały czas koncertowania na małej sali terapeutki z Warsztatu Terapii Zajęciowej i kierowniczką Natalią Landowską sprzedawały za symboliczną złotówkę ciastka w kształcie serduszek i kawę.  

       

Niespodziankę publiczności przygotowała najstarsza grupa Krebane, która zatańczyła z dziećmi z grupy Dzotczi. Taniec Nasza nenka w ich wykonaniu zrobił furrorę. Publiczność przez cały czas trwania tańca bił wielkie brawa.

Po raz pierwszy na bruskiej scenie grupa Dzotczki zatańczyła Krzyżnik i Klepocz a następnie zaśpiewała Za co Maćku i Mój tato.

Ostatnią grupą, która pokazała swoje umiejętności taneczne i wokalne była grupa Gwiżdże. Młodzież zatańczyła 4 tańce Wele wetka, Na czółnie, Wołtok i Koseder.


Po zaprezentowaniu się wszystkich grup tańca ludowego zaczęła się licytacja przedmiotów od sponsorów, którą poprowadził Krzysztof Gradowski.

Kolejny blok popisów wychowanków z Centrum Kultury i Biblioteki rozpoczął się koncertem zespołu akordeonowego i keyboardowego pod kierunkiem Mirosława Stoltmanna. Występy poprzedzone były licytowaniem kolejnych przedmiotów, wśród których znalazła się maskotka Gminy Brusy Brusek ufundowana przez Burmistrza Brus.


W dalszej części polskie kolędy zagrały dzieci z Orkiestry Dętej pod kierunkiem Piotra Gliszczyńskiego i dorośli pod kierunkiem Rafała Wałdocha.

Po nich na scenie zaprezentował się kwartet gitarowy przygotowany przez Agnieszkę Mikołajczyk a obecnie prowadzony przez Ireneusza Drobińskiego.


Na sam koniec swoje umiejętności taneczne pokazały dzieci i młodzież z grup tańca nowoczesnego prowadzone przez Dominikę Kołodziej. Całość występów koordynował Andrzej Pacak. Łącznie na scenie sali widowiskowej dla bruskiej publiczności wystąpiło 180 dzieci i młodzieży.


Ostatnim punktem programu WOŚP w Brusach była dyskoteka dla młodzieży poprowadzona przez Sebastiana Peplińskiego.

Nie sposób pominąć pracy wolontariuszy podczas mroźnej niedzieli w Gminie Brusy. Łącznie w gminie kwestowało 35 wolontariuszy z Kaszubskiego Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum w Brusach oraz 6 młodych ludzi z Klubu Wolontariusza przy Gimnazjum w Brusach, którzy już od 13.00 do siedziby Centrum Kultury i Biblioteki przynosili puszki z pieniędzmi. Podczas całego dnia powołana komisja w składzie Iwona Steffer, Beata Zblewska i Renata Goebel skrupulatnie liczyła zgromadzone pieniądze.


Organizatorzy WOŚP w Brusach chcieli szczególnie podziękować wszystkim tym, którzy licytowali przedmioty od sponsorów na sali widowiskowej. Łącznie zebrano prawie 2500 złotych!

W tegorocznej organizacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Brusach pobito rekord. Łącznie zebrano około 14.000 złotych. Dokładna kwota będzie znana po przeliczeniu pieniędzy przez Fundację.

 

Sponsorzy tegorocznej organizacji WOŚP w Brusach:

1.      Burmistrz Brus

2.      Laser Studio Leszek Skwierawski Brusy

3.      Państwo Łąccy z Przymuszewa

4.      Nadleśnictwo Przymuszewo

5.      Sebastian Pepliński z Brus

6.      Stanisław Kobierowski

7.      Stefan Skwierawski – Zakład Produkcji Spożywczej Brusy

8.      Warsztat Terapii Zajęciowej w Brusach

9.      Henryk i Bronisława Wera z Czyczków

10.  Zaborskie Towarzystwo Naukowe w Brusach

11.  Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach

Ponadto na licytację wystawiono:

·         nagrodzone prace z konkursu plastycznego „Jesień na Kaszubach”

·         nagrodzone zdjęcia z konkursu fotograficznego „Ziemia Zaborska – miejsca, zdarzenia, ludzie dawniej i dziś”


Więcej zdjęć na Facebooku CKiB w Brusach, zobacz...  

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011