LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

W środę 16 grudnia w Chojnicach odbyły się XIII  Brusko – Chojnickie Świąteczne Spotkania Szachowe. Brusko - Chojnickie właśnie, ponieważ pomysł tych spotkań  powstał w Brusach i pierwsze spotkania odbyły się w Brusach. Wtedy też zapadła decyzja o kontynuacji ich przez kolejne lata, na zmianę raz w Brusach raz w Chojnicach. I tak doczekaliśmy się już XIII edycji tych świątecznych zawodów szachowych pomiędzy szachistami z Brus i zaprzyjaźnionej „Ósemki” Chojnice.

Niezmiennie ideą tych zawodów jest integracja młodych szachistów z Brus i Chojnic oraz przekazanie sobie życzeń świątecznych i noworocznych.

Zawody zawsze też mają charakter towarzyski i zabawowy gdzie wyniki są sprawą drugorzędną.

W tym roku  spotkanie zgromadziło rekordową ilość 42 uczestników w wieku od 6 do 19 lat którzy rozegrali 5 rund systemem szwajcarskim. Zawody rozegrano w dwóch grupach wiekowych do 10 i od 11 lat. W kategorii do lat 10 najwięcej punktów zdobył Karol Gawin z CKiB a w kategorii od lat 11 Krzysztof  Warsiński również  z CKiB. Wśród dziewcząt w grupie młodszej najlepsza była Agata Grela a w starszej Emilia Gawin. Obie z CKiB Brusy. Wszyscy uczestnicy z rąk prezesa UKS Ósemka Chojnice pani Marzenny Osowickiej, otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.  Na zakończenie uczestnicy przekazali sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Życzenia świąteczne i noworoczne, w imieniu pani dyrektor CKiB Brusy Anny Orlikowskiej, przekazał również instruktor koła szachowego w Brusach pan Albin Kiedrowski.

Opracowanie CKiB

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011